Buhar Kesici Örtüler Nerede Kullanılır?

Buhar kesici örtüler yapılarınıza ilave izolasyon sağlayan, ısı enerjisini yansıtan ürünlerdir.Kendinden yapışkanlı olan buhar kesici ürünlerimiz hızlı ve ekonomik olarak uygulama olanağını tüm müşterilerimize sağlamaktadır.

Muhteşem özellikleri bulunan ve yapılar için vazgeçilmez olan bu örtüler 3 farklı katmanlardan oluşmaktadır. Aliminize polietilen, polipropilen taşıyıcı örgü ve polietilen folyo katmanlarından oluşmaktalardır.

Yansıtıcı özellikleri ile yapıların enerjilerinde ve ısı tasarruflarında %40’lara varan tasarruflar sağlamaktadır. Ürünlerimiz istenilen m2’lere göre sizlere sunulabilmektedir. Buhar kesicilerin en büyük özelliklerinden birisi de havalandırmalı veya havalandırması olmayan tüm çatılarda kullanılabilmesidir. Çatı aralarında yaşam alanlarının iç kısımlarında kullanıldığında ısı kaybını da engelleyici özelliği bulunan bu ürün her türlü iklim koşullarında iklime göre bir koşul oluşturur. Ürünü uygulamayı düşündüğünüz alanda ambalajını açtığınızda ürünü toz ve sudan korumak gereklidir.Ürünün uygulanabilmesi için uygulanacak yüzeyin ise temiz bir yüzey olması gerekmektedir.

Hasar ve kesiklerin tamir olması gerektiğinde ürün yama yapılarak folyo bant ile kapatılabilir. Kullanıma göre farklılık gösteren bu ürün çatıda, yatay ve düşey alanlarda, cephelerde kullanılabilmektedir.

Sizlerde Buhar Kesici Örtüleri sipariş vermek ve çok daha fazla bilgiyi işinin uzmanlarından öğrenmek istiyorsanız hemen bizi (0216) 314 56 40 numaramızdan arayabilirsiniz.

Suya Dayanıklı Nem Bariyeri

Özellikle yeni binalarda betonlar nemli ve taze olmasından ötürü nem alma işlemlerinin mutlaka yapılması gerekmektedir. Neme ve suya dayanıklı nem bariyerlerleri buhar dengeleyici olarak da bilinmektedir. Nem geçişine fırsat veren bu ürünlerimiz ısı yalıtımı sağlamasının yanı sıra duvarların yapısını bozan soğukluk ve sıcaklık etkisinden de duvarları muhafaza etmektedir. Bu özelliği sayesinde ısı değişkenliğinin oluşturduğu defarmasyonu da ortadan kaldırmaktadır.

Siding ve giydirme cephe sistemlerinde kullanılan bu sistemler buhar geçişlerine izin vermesi, biriken suyu ve rüzgarla gelen yağmuru dışarıda tutarak binanızda oluşacak olan ısı kaybını engellemektedir. Engelleme aşamasında binaya çok önemli katkıda bulunan bu ürünler aynı zamanda dış cephelerinizde oluşacak kir,böcek, toz gibi istenmeyen maddelerin de iç kısımlara girişini engellemektedir.Tüm koşullarda benzersiz bir konuma sağlayan ve binalarınızın ömrü boyunca hizmet vermesi tasarlanan bu ürünler için bize ulaşabilirsiniz.

Ülkemizde suya dayanıklı nem bariyerlerinin satışı konusunda en çok tercih edilen ve satışı yapan firma olan Kanyon Yapı sizler için en uygun fiyatları ve en kaliteli ürünleri sunmaktadır.

Yaz aylarında soğutma kış aylarında ise ısıtma maliyetlerinin artması neticesinde kullanılmaktadır. Bu ürünler enerji verimliliği ve konforu arttırmak üzere üretilen malzemelerdir. Buharı yapıdan uzaklaştırmakta ve bu ürünler yapılardaki elemanların korozyona ugramasını da engellemektedir. Ortalama binalarınızda %30’a varan enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Ürün hakkında uzmanlarımızdan daha fazla bilgi almak isterseniz firmamıza 0216 314 56 40 numarasından ulaşabilirsiniz.  Dilerseniz web sitemizden ürünün daha detaylı içeriklerine ulaşabilirsiniz. Nem bariyeri isimli ürünümüzü sitemizden inceleyebilirsiniz.

Nefes Alan Su Yalıtım Örtüsü – Tyvek Solid

Nefes Alan Su Yalıtım Örtüsü – Tyvek Solid’in detaylı tanıtım içerikleri ve ürünün kendisine Kanyon Yapı Malzemeleri İnşaat ve Pazarlama Sanayii Ticaret Limited Şirketi aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Esnef bir malzeme ile üretilen Dupont markasına ait Tyvek Solid ürünü hafif yapıdadır. Destekli çatılar veya duvar uygulamaları için markanın uzun uğraşlar sonucu geliştirmiş olduğu bu ürün ülkemizde sıkça kullanılmaktadır.

Tyvek Solid Uygulaması

Çatı tahtası ile direk temas halinde olacak şekilde serilmeli olan yalıtım örtüsü gergin olmalı ve baskı çıtaları kullanılarak sabitlenmelidir. Yalıtım örtüsü üzerinde bulunan yatay bindirme yerleri bantlanarak geçirimsiz hale getirilmesi uygulama yapan ustanın tercihine bağlıdır.

DuPont™ Tyvek® Solid’in Temel Özellikleri

Stil adı: 1580B

Bileşim Çeşidi: Yüksek yoğunluklu polietilen

Baket boyutu: 1,50 m x 50 m, 2,80 m x 100 m

Baket ağırlığı: 7kg/ 23.5 kg

Alan başına kütle ( Birim ) : 82 g/m2

UV Dayanma : 4 ay

Ürün ( Kalınlık ) : Tabakanın Kalınlığı : 220 µm

Su buharı iletim değeri (sd): 0.03m

CE işareti:  Mevcut

Suya dayanıklılığı ile bilinen ve hafif olan buhar geçişlerine de onay vererek geçişini sağlayan TYVEK SOLİD, duvar yapısını dış hava koşullarından ve yoğuşmanın yarattığı etkilerden korumaktadır.

Tyvek Solid su buharlarını yüksek yüzdelerde geçirmektedir. Kurulumu kolay olarak hafif ve esnek yapıda olan bu ürün uygulandığı alanlarda uzun süreli güvenirlilik sunmaktadır. Yapının hava sızdırmazlığını arttırması ile birlikte az önce de bahsettiğimiz gibi uygulandığı tüm alanlarda, yapılarda çok uzun yıllar boyunca sızdırmazlığı korumaktadır.

Sizde bu muhteşem ürünü yapılarınız için kullanmayı düşünüyorsanız hemen işinde uzman müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilir veya sipariş vermek adına (0216) 314 56 40  numaramızı arayarak firmamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tixophalte Wet Ürünü Kullanım Alanları

Çok amaçlı sızdırmazlık ve yapıştırma elemanı ve yüksek performanslı ürün Tixophalte Wet ürününün Kullanım Alanları‘nı sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Shell markalı bu ürün polimer modifiye bitümlü bir mastiktir. Derz dolgu malzemelesi olarak ya da daha önceki yazılarımızda belirttiğimiz gibi bir çok uygulama alanında kullanılmaktadır. Kullanılan uygulama alanları ile bazı bilgileri yine bu yazımızda daha detaylı bir şekilde sizlere aktaracağız. Ön hazırlık gerektirmeyen ve soğuk olarak anında uygulanabilen mükemmel özellikleri sayesinde ülkemizde yakın zamanda adından sıkça söz ettireceğe benziyor.

Islak, dik zeminlerde hatta ve hatta sulu alanlarda dahi performansı ile en çok tercih edilen ürünler arasına girmiştir.

Gelelim ürünün kullanım alanlarına;

Endüstriyel Uygulama Alanlarında
Kapı ve Pencerelerde
Barajlarda
Arıtma Tesislerinde
Su Kanallarında
Fabrikalarda
Prefabrik Yapılarda
Su Depolarında
Yağmur Oluklarında
Ev ve Bina Bacalarında
Kapı ve Pencerelerde
Deniz Araçlarında
Deniz Botlarında
Güneş Enerji Kollektörlerinde
Rögarlarda
Havuzlarda
Göletlerde
Çatılarda
Membran Uygulamalarda vb.. bir çok alanda kullanılabilen bu muhteşem ürün kullanımdan hemen sonra bile su ile temasda hiçbir sorun yaşatmamaktadır. Hatta yukarıda ve diğer yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi ürün su altında dahi kullanılabilmektedir.

Ahşap, metal, plastik, beton, cam, kiremit, tuğla, yalıtım panelleri ile bütün yüzeylere çok iyi yapışma sağlayan ürünümüzden sipariş vermek için (0216) 314 56 40 numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Shell Tixophalte Wet Ürün Özellikleri

Uzun ömürlü su izolasyonu sağlayan yapıştırıcı ve izolasyon malzemesi olarak üretilen Shell Tixophalte Wet‘in muhteşem özelliklerini sizlere detaylı bir şekilde aktarmaya çalışacağız.

Bu muhteşem izolasyon ve yapıştırıcı ürünü otoyollar, büyük endüstriyel yapılar, barajlar ve kanallarda kullanılabilmektedir. Hatta çatılarda, oluklarda, havuzlarda, atık su kanallarında sızdırmazlık için de sıkça tercih edilmekte olan bir üründür.

Yapı sektörü için Shell‘in teknoloji ekibi tarafından 1981 yılında geliştirilmiş ve denenmiştir. Shell markalı bu muhteşem ürün klorin içermeyen solvent gibi katkı maddelerini bulundurmaktadır. 1981 yılından bu güne tixophalte web yapı sektöründe A’dan Z’ye herkes tarafından kullanılmaktadır.

Tixophalte Wet aşağıdaki yüzeylerin hepsine uygulanabilir.

* Mukavva
* Beton / Çimento
* Tuğla / Kiremit
* Metal ve Cam Malzemeler
* APP veya SBS çatı kaplama malzemeleri
* Asfalt
* İzolasyon iMalzemeleri (EPS, PUR, PIR v.b.)

Suya karşı geliştiren bir ürün olan, Tixophalte Wet, beton köprü tabliyeleri, su köprüleri, su depoları ve rezervuarları, su yolları, su kanalları ve bir çok su yalıtımı alanında çatlak onarımlarında kullanılmaktadır. İşin boyutu ne olursa olsun bu muhteşem ürünü tercih edebilirsiniz.

Yapıştırıcı

* Su geçirmez duvar kaplama işleri
* Rutubet geçirmez tabaka
* Yağmur suyu drenaj ssitemlerinin bağlanması
* Yağmur suyu drenaj sistemlerinin yapıştırılması
* Sızıntıları gidermek
* Su yalıtımı gerektiren tamir işleri
* Her tip çatı kaplama malzemesi yapıştırılması
* Üst üste gelen kenarların bağlanma işlemleri
* Köşe derzlerin dolumu
* Sızdırmaz malzeme ile kaplanma işlemleri
* Baca kenar yalıtımı

Gibi alanların kullanımında günümüzün en iyi ürünüdür.

Bu muhteşem üründen hemen sipariş vermek için +90 ( 216 ) 314 56 40 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir sonraki yazımızda sizlere Tixophalte Wet Ürünü Kullanım Alanları‘ndan bahsedeceğiz.

Muhteşem Yapıştırıcı Ürünü Shell Tixophalte Wet

Muhteşem Bir Yapıştırıcı Ürünü Shell Tixophalte Wet ile tanışmaya hazır mısınız? Ahşap, metal, beton, cam, kiremit, tuğla, plastik, yalıtım panelleri ile bütün yüzeylere en kuveetli yapışabilme özelliği bulunan Shell’in dünya çapındaki laboratuarlarında geliştirilmiş bu ürünü yapıştırma’nın haricinde izolasyon amacı ile de kullanılmaktadır.

Bitüm mastik olarak bilinen ürünümüz modifiye kauçuk bazlı ve uzun ömürlu su izolasyonu sağlamaktadır. İzolasyon ve çok amaçlı yapıştırıcı malzemesi olan bu mükemmel ürün su iticiliği özelliği sayesinde, su içerisinde kalan alanlarda dahi uygulanabilmektedir. Shell Tixophalte Wet, suyun içinde kullanılabildiği gibi -35 ve +110 derece sıcaklıkları arasında tüm özelliklerini koruyabiliyor.

Su itme özelliği ile bu muhteşem ürün gölet, deniz, göl, su kanalları, havuzlarda rahatlıkla uygulanabilmektedir. Sürekli akan suda dahi kullanılan muhteşem özelliklere sahip ürün zamanla aşınmamaktadır. Ayrıca üründe bulunan non toxic özelliği sebebi ile sağlığa zarar vermemesi nedeni ile içme suyu depolanan alanlarda da çekinmeden kullanilabilmektedir.

Shell Tixophalte Wet tüm yüzeylerde mükemmel yapışma sağlamaktadır. Ürün hakkında daha fazla bilgi ve fiyatlar için www.kanyonyapi.net adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir sonraki yazımızda sizlere Shell Tixophalte Wet Özelliklerinden bahsedeceğiz. Bizi takipte kalın..

Knauf Taşyünü Ürünleri Satışı

Knauf Taşyünü Ürünleri Satışı için İstanbul’da bulunan Kanyon Yapı firmasından dilediğiniz ürünü tedarik edebilirsiniz.

Knauf markalı ürünler 1932 yılında maden mühendisi kardeşler tarafından kurulmuştur. İlk olarak sektörde alçı üretimi yaparak piyasaya giriş yapan Knauf markası günümüzde 55’den fazla ülkede üretim faaliyetleri bulunmakta olan bir devdir. Bugün Avrupa’nın en büyük üreticilerinden olan Knauf markası alçı, kartonlu alçı plaka, genleştirilmiş perlit, mineral yün üretiminde çok geniş bir çoğrafyaya ürünlerini sunmaktadır.

Taşyünü ürünü aslında volkanik bir kaya olan bazalt taşının ergitilerek elyaf haline getirilmesi sonucunda oluşturulmaktadır. Bu ergitilme işlemi 1350 oC-1400 oC’de yapılmaktadır.

Çok sert bir kayraç olan bazalt siyah renktedir. Yapı taşı olarak da kullanılabilen bu taş elyaf haline getirildiğinde çeşitli ebatlarda preslendirilerek boru ve levha şeklinde üretilmektedir. Taşyünü ürünleri bir çok alanda hayatımızda bulunmaktadır. Bunların başlıcaları ısı yalıtımı, ses yalıtımı ve yangın yalıtımı alanlarıdır.

Bunlara ek olarak gemi sanayisinde de yaygın bir birimde kullanılmakta olan TAŞYÜNÜ ürünü az önce de belirtildiği gibi ısı,ses ve yangın vasfını taşıyan yegane üründür.

Isı Yalıtımında Knauf Taşyünü
Bu ürünlerin ısı iletkenlik değerlerinin çok düşük olması nedeni ile ısı yalıtımı alanında iyi bir üründür. Yaklaşık olarak ısı iletkenlik değerleri 0,035 – 0,040 W/mK aralığındadır. Isı direnci yüksek olan taşyünü ürünleri yanmaz malzeme sınıfındadır. Taşyünü ürünleri kabolmayan ve zamanla bozulmayan yalıtım malzemeleridir. Çeşitli organizmalar tarafından yok edilemez ve yenilemez bir üründür. Hem soğuk hem de sıcaktan koruyan bu mükemmel ısı yalıtım malzemesi için +90 ( 216 ) 314 56 40 numarasından bizleri arayabilirsiniz.

Ateşe Karşı Dayanıklı Ürün Knauf Taşyünü
Knauf markalı taş yünü ürünlerin en başta gelen ateşe karşı dayanıklılık özelliklerinden biri de 1000°C üzerindeki ısılara dayanıklılığı olarak bilinmektedir. Uygulama yönergelerine uygun bir şekilde uygulandığında taşyünü ürünü insan hayatını kurtarmaya gerekli olan çok değerli dakikaları kazadıracak güvenlik hizmetini sizler için sağlayacaktır. Mantolama işlemleri Knauf markalı taşyünleri ile yapıldığında yapılarınız yangına karşı güvenli olacaktır.

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak ve hemen sipariş vermek için www.kanyonyapi.net web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Tyvek Akrilik Bant Nedir? Ne İşe Yarar?

Tyvek Akrilik Bant Nedir? Ne İşe Yarar? başlıklı yazımızın detayları için ziyaret ettiğiniz sayfamızda bir çok bilgiyer erişebilirsiniz.

Pencere ve kapı açıklarının yalıtılması için geliştirilen tek taraflı bantlardır. Girişler, boru bağlantıları için de sıkça tercih edilmektedirler. Uygulanması sonrasında oldukça fazla dayanıklı olan bu ürün uzun ömürlü yapışma sağlamaktadır.

Yüksek hasarlı alanların onarım ve iyileştirilmeleri aşamasında ülkemizin en çok tercih edilen bant ürünü olan Tyvek® Akrilik Bant‘lara dilediğiniz adet siparişleri firmamızdan verebilirsiniz.

Tyvek® Akrilik Bant Faydaları

Nefes alan Tyvek su örtüleri, hava ve buhar kontrol katmanlarıyla kullanılması önerilmektedir. Ürün batma yerlerini, pencere ve boruların çevresine uygulanarak kapatma işlemi için kullanılmaktadır. Dayanıklı yapışma özelliği bulunan ürünümüz DuPont formülü içermektedir. Aynı zamanda Tyvek® Akrilik Bant ürünleri suya, çevresel döngü, neme ve bir çok kimyasallara yüksek direnç göstermektedir. Ürün kullanıldığı alanda su yalıtım örtülerinde birleşme yerlerini kapatmaktadır.

Farklı boyutlarda ürünü firmamız Kanyon Yapı‘dan sipariş edebilirsiniz. Silindir boyutu: 50mm x 25m, 60mm x 25m, 75mm x 25m olan ürün çeşitlerinin herhangi birinden sipariş vermek isterseniz bize 0216 314 56 40 numaramızdan ulaşabilir veya sitemizde yer alan Tyvek Akrilik Bant başlıklı ürünümüzü inceleyebilirsiniz.

Buhar Kesici Örtüler Nedir? Ne İşe Yarar?

Su ve su buharını geçirmeyen çatı ve cephe yalıtımlarında kullanılan örtülere Buhar Kesici denilmektedir. İklimsel yoğuşmalardan ve ani oluşan sıcaklık farklılıklarıyla nem, rutubet ve su buharlarına karşı kullanılmakta olan bu ürün çatı ve dış cephe uygulamalarında dış etkenlerden korumaktadır. Aynı zamanda buhar kesici örtüler %30 – %40’lara varan enerji tasarrufu ad sağlamaktadır.

Muhteşem bir ürün olan buhar kesici örtü ürünü yukarıda da bahsettiğimiz gibi çatı ve bina cephelerinde dik veya yatay uygulamalı alanlarda kullanılabilir. Örtülerin uygulamasının başlanmasında ve bitme aşamasında uygulandığı yüzeylere macun ile tutturulması gerekmektedir. Buhar kesici örtülerin uygulanma alanlarında mutlaka temiz bir yüzey olmalıdır.

Su ve ısı izolasyonu ile birlikte nem dengelerini düzenlemeye yarayan esnek alt tabakalara buhar kesici denilimektedir. Bir çok özelliği bulunan bu ürünler buharın geçişine farklı seviyelerde direnç gösterir, su ve ısı izolasyonu ile birlikte nem dengelerini düzenlemeye yarayan esnek alt tabakalara buhar kesici denilimektedir. Bir çok özelliği bulunan bu ürünler buharın geçişine farklı seviyelerde direnç gösterir,aynı zamanda ısı kaybını önlemek için de kullanılmakta olan bu ürün bütün sıcak çatılarda kullanılmaktadır. Projenize uygun bir buhar kesici seçtiğiniz taktirde uzun ömürlü olan bu ürün tüm kötü hava şartlarında, kar ve yağmurdan koruma sağlamaktadır.

Esnek ve uygulaması kolay olan bu ürüne firmamızın web sitesinde yer alan buhar kesiciler sekmesinde tüm detayları görebilir ve anında bizlere 0216 314 56 40 numarasından ulaşarak siparişinizi iletebilirsiniz.

Nefes Alan Örtü Ambalajları

* Ürünler Rulo olarak ve polietilen ambalajlarda teslim edilmektedir.
* Rulolar depolandığı alanda mutlaka temiz bir zemin üzerinde dik veya yatay konumda saklanmalıdır.
* Ruolaları güneş almayan bir alanda muhafaza etmeniz önerilmektedir.

Buhar Kesici Örtü Avantajları
– Su buharını geçirmez
– Neme, Rüzgara ve suya karşı bir yalıtım kaplaması oluşturur
– Çatı katı kullanılan yaşam alanları için vazgeçilmezdir
– Uygulaması kolay bir üründür
– Isı kaybını Önler
– Yırtılmaya karşı dayanıklıdır
– Çevre dostudur

Buhar Dengeleyici Örtü Nedir? Ne İşe Yarar?

Buhar dengeleyici örtüler ülkemizde sıklıkla kullanılmaktadır. Genelde kiremit çatıların altında kullanılmakta olan su izolasyonu örtüleridir. Kaplama olarak kullandığınız malzemelerin bir şekilde altına sızabilecek olan yağmur, kar sularının tahliyelerinde kullanılmaktadır. Buhar dengeleyici örtülerin kullanılma alanı ve katmanı uygulandığı alanın son aşaması olması nedeni ile kesinlikle uygulanması ve korunma aşaması çok önemli bir üründür.

Nefes alan ve ancak kesinlikle su geçirmeyen bu ürün üstün özelliklere sahip yapı malzemesidir. Ürün kullanıldığı alanda nemi yapıdan uzaklaştırır ve neredeyse bir örtü yokmuş gibi suyun buharının geçişine izin verir. Bu vesile ile yapılarınızda küf, bakteri oluşumunu da önlemiş olur. Yapınızın ömrünün uzun olmasının da yegane nedenleri arasında bu buhar dengeleyici örtünün kullanılması ve yapılarınızın ısı yalıtım malzemelerinin kuru kalmasıdır.

Buhar Dengeleyici Örtüler çatılarda ve cephelerde kullanılmaktadır. Havalandırması bulunan ve havalandırmasız tüm çatılarda kullanılabilmektedir. Buhar dengeleyici örtüler aşağı yönde geçişe izin vermezler ve aşağıda yukarıya geçişe olanak sağlarlar.

Ürünlerin su geçirmemeleri, hafif olmaları en iyi avantajları arasındadır. Buhar dengeleyici ürünler uzun ömürlü ve uygulaması kolay ürünlerdir. Nefes alan bu ürünler hava bariyeri ismi ile de bazen anılmaktadır. Ekonomik fiyatlarla elde edebileceğiniz bu ürünler hakkında merak ettiğiniz diğer bilgiler için web sitemizde yer alan BUHAR DENGELEYİCİ ürünümüzü incelemenizi öneririz.