3M VHB Bant

3M uzun yıllardır çeşitli modellerde ve kalitelerde çift taraflı bant üretmektedir. 3M firmasının son zamanlarda geliştirip ortaya çıkardığı 3M VHB çift taraflı bant modeli kendinden önce üretilen diğer çift taraflı bantlar arasından sıyrılmış ve büyük ses getirmiştir.

VHB Bant Özellikleri

3M montajlama işlemine veya birleştirme işlemine ihtiyaç duyulan birçok alanda ürettiği çift taraflı bantlarla bu gereksinimleri ortadan kaldırmıştır. Bu firmanın ürettiği çift taraflı bantlar birçok ihtiyacı karşılayabilecek güce ve çeşide sahiptir. Firmanın ürettiği ürünler arasında belirli sınıflamalar ile ayrılmıştır.

Mevcut çift taraflı bantlar, inçe çift taraflı bantlar, kalın çift taraflı bantlar ve transfer bantlar olarak ayrılmıştır ve üretilen ürünler bu kategorilerden uygun olan sınıfa göre satışa sunulmaktadır. 3M firması tarafından son teknoloji ile geliştirilen VHB bantlar birçok ihtiyacı tek başına karşılayabilmektedir. Çünkü 3M VHB çift taraflı bant kullanıcılarına sınırsız kullanım olanağı sağlamaktadır. Bu çift taraflı bant plastik, cam, metal ürünler ve zeminler olmak üzere daha birçok yüzeyi ve ürünü sağlam bir şekilde yapıştırabilmekte ve tutturabilmektedir. Bu ürün piyasada bulunan birçok yapısal birleştirme ürününe göre daha çok işlevselliğe sahip olmak ile birlikte ortaya çıkan sonuç daha kalitelidir.

VHB çift taraflı bandın yapıştırıcı formülü herhangi bir yüzeye temas ettiği an izole etme ve yapıştırma işlemi gerçekleşmektedir. Aynı zamanda bu ürün ile gerçekleştirilen yapıştırma işlemleri sonucunda kötü bir görünüm meydana gelmemekte, kaynak izleri ve perçin başlıkları gibi izler meydana gelmemekte yapıştırma işleminin uygulandığı yüzeyler pürüzsüz kalmaktadır. Ürüne uygulanan gerilim yükü yapıştırıcının uygulandığı her kısma eşit olarak dağıtılmaktadır.

VHB Bant Kullanım Alanları

VHB özellikle şeffaf yüzeyler için daha ideal bir üründür. Bunun sebebi şeffaf yüzeylere bu yapının bozulmasını engelleyecek ürünler tercih edilmek istenmesidir. VHB yapısı gereği hiçbir iz bırakmadığı için daha çok tercih edilmektedir. Aynı zamanda VHB çift taraflı bant meydana gelebilecek değişken şıkışma ve genişleme oranlarına uygun bir üründür.

3M VHB bant ile yapıştırma işlemi mevcut diğer yapıştırma ürünlerine göre daha hızlı ve daha temiz gerçekleştirilebilmek ile birlikte aynı zamanda hem içerde hem de dışarda rahatlıkla uygulanabilmektedir.

VHB Bant Teknik Eğitim Videosu

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir