Dış Cephelerde Isı Yalıtım ve Mantolama Uygulamaları

Dış Cephelerde Isı Yalıtım ve Mantolama Uygulamalarınde binaların enerjilerinin verimliliklerini arttırmak ve binaların ısısını arttırmak için dış cephe ısı yalıtımı ve mantoloma sistemlerinin tüm ürünlerini Kanyon Yapı’nın web sitesinden edinebilirsiniz.

Dış cephe ısı yalıtım sistemleri farklı malzemelerden imal edilmiş birçok değişik elemanın bir araya getirilmesi ile oluşan kompozit yapılardır. Bu bakımdan uygulamaları esnasında geleneksel dış cephe ürünlerine kıyasla farklı önlemler alınması gerekir.

Binalarımızın duvarlarının yalıtımı iç kısımlardan veya dış kısımlardan olabilir. Duvarların yalıtımı ısı kaybını değiştirmekte olan faktörler arasında yer almaktadır. Bir bina yapısının %40’a yakını dış duvarlardan oluşur. Duvarların iç kısımdan yalıtımları yapıldığında ısıl genleşmelere maruz kalınacağı da bilinmektedir. Dış cephenizde bulunan yalıtımların bina içinde yapılmakta olan yalıtım kadar önemlidir. Dıştan ve içten yapılmakta olan uygulamalarda binalarınızın enerji performanslarında da değişmeler yaşanabilmektedir.

Bizim önerimiz yalıtım aşamalarında dışdan yalıtım yaptırmanızdır.

Mantolamalar sayesinde evlerimizde, binalarımızda kış aylarında oluşturduğunuz kaorifer sıcaklığı ve klima ile sağlanan yaz aylarındaki serin havalar içeriden dışarıya çıkmaz. Bu sayede daha az faturalar ve daha az enerji tüketimi sağlarsınız. Doğalgaz ve elektrik faturalarınızda ciddi anlamda azalmalar olur. Yaşadığınız binaların ortam sıcaklığında olması konforlu bir ısı salgılanması sizlere ve binalarınıza yüksek faydalar sağlar.

Bu bağlamda binaların ısı yalıtımları için firmaların ihtiyaç duyduğu tüm yalıtım malzemelerine firmamızdan ulaşabilirsiniz.

Dış Duvarların İçten Yalıtımı uygulamalarında şu sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Kirişleri, kolonları, hatıl gibi betonarme yüzeylerin yalıtılmamasından ötürü köprüleri açıkta kalabilmektedir. İçerden yalıtımlarda düşük derecede ısı depolamalar mevcuttur. İçeride birikmekte olan ısı ise dış kısma çok hızlı bir şekilde ulaşır ve soğuma meydana gelir. Diğer yalıtım şekillerine göre çok daha ucuz ve pratik olan dış duvarların içten yalıtımının yoğuşma riski fazladır.

Peki Dış Duvarların Dıştan Yalıtımı nasıl mı? Delikli tuğlalar, ahşaplar, vbetonlar vb.. klasik yapı elemanlarının inşa edilmiş olan dış duvarlarında ısı kayıpları fazla omlaktadır. Nitekim bu fazlalıkla beraber enerji ve yakıt tüketimleride oldukça fazladır. Bir yapıda en fazla ısı kaybı eden yerlerden biride dış duvarlardır. Yaz aylarında duvarlarımız aynı zamanda çok da sıcak olacaktır. Çünkü sıcaklığı duvarlar bütünü ile içeriye çeker. Bu tarz durumlardan kurtulmak için firmamızın da sizlere sunmuş olduğu modern ve kaliteli yalıtım malzemelerinden faydalanabilirsiniz. Kış aylarında kaloriferlerinizin çok daha az yakıt kullanarak ısıtabilmesi, yaz aylarında ise serin evlerde bulunabilmenize imkan sağlarlar. Mantolama diye halk arasında bilinen ısı yalıtım sistemleri uygulamaları binalarınızın cephelerinin tamamını kaplar ve ülkemizin en ideal yöntemidir.

Binalarımızın dışlarında yapılan eksiksiz yalıtımlar ile ısı köpükleri önlenömekte ve dış etkenlerden yapılarımız tamamiyle korunmaktadır. Yoğuşma riski en minimuma inmektedir.

Dış Cephe Isı Yalıtımı

Dış Cephe Mantolamanın Bazı Faydaları

* Bina kabuğunu iklim şartlarına karşı koruyarak donatısının zarar görmesini önler böylece binanın ömrünü uzatır.
* Binanın tükettiği ısınma enerjisinden %50’ye varan tasarruf imkânı sunar.
* Binanın ısınma-soğutma amaçlı harcayacağı petrol türevi yakıtların daha az kullanılmasını sağlayarak binanın atmosfere daha az karbon salmasını sağlar.
* Bina içinde dengeli bir ısıl ortam oluşturarak, sağlıklı yaşanabilir mekân sunar.
* Duvarlarda iç yüzeylerde terleme sonucu küflenmeler, siyah lekelenmeler, boya kabarmaları/soyulmaları gibi durumlar mantolama yapılan duvarlarda oluşmaz.

İhtiyacınız olan her türlü mantolama ve ısı yalıtım malzemeleri için hemen firmamızın ÜRÜNLER sayfasını ziyaret edebilirsiniz.  +90 ( 216 ) 314 56 40 numarasından bizleri arayarak uzman müşteri temsilcilerimizden her türlü bilgiyi de edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir