Dow Corning Silikonları

Silikonlar yüksek oranda esnek, açık ve hareketli siloksan yapılardır. Kırılmadan bükülebilen silikonlar belirli yüzeylere yöneltilebilme kabiliyetine de sahiptir. Yapışma ve tutunma gücü son derece şaşırtıcı olan bu malzemeler, ısı farklılıklarının fazla olduğu ortam ya da ağır çevre koşulları altında bile stabilitelerini ya da fiziki yapılarını büyük ölçüde koruyabilmektedir. Bu özellikleri sayesinde de endüstri için vazgeçilmez bir malzeme haline gelmiş olan silikonlar pek çok alanda kullanılmaktadır.

Günümüzde silikonları her noktada bulmak mümkündür. Tekstil, ev ya da ofis tamiratı, otomotiv, elektrikli eşya ve kozmetik gibi pek çok sektör silikon kullanımının aktif olduğu sektörlerdir. Yapışma ve tutunma özelliğinin yüksek oluşu silikonu mükemmel bir yalıtım malzemesi haline getirmektedir. Dolayısıyla özellikle inşaat sektöründe bu malzemenin kullanımı son derece yaygındır.

Günümüzde en fazla tercih edilen silikon markalarından bir tanesi de şüphesiz ki Dow Corning olacaktır. Dow Corning silikonları aşırı esnek bir yapıya sahiptir ve yüzeylere en iyi şekilde uyum sağlamaktadır. Bunun yanı sıra rahatsız edici bir koku yaymıyor oluşu da onu kullanışlı hale getirmektedir.

Pek çok renk seçeneğinin mevcut olması silikonun her alana uyum göstermesini de sağlamaktadır. Yani Dow Corning silikonlarının piyasadaki pek çok silikona göre daha kullanışlı ve daha kaliteli olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz. Ayrıca markanın pek çok çeşit silikonu da mevcuttur.

Bunlardan bir tanesi olan Dow Corning 791, hava şartlarına karşı ciddi anlamda dayanıklılık sağlayan bir malzemedir. Binaların hava şartlarına karşı ayakta durmasını ve böylece uzun ömürlü kalmasını sağlayan bu ürün kabuk bağlayan bir silikondur.

Dow Corning 784 ise cam izolasyonu için kullanılan silikon macundur. Sararmaya ve yosunlaşmaya karşı dayanıklı olan bu ürünün yüksek oranda elastik özellik taşımaktadır. Alüminyum, cam ve diğer pürüzsüz yapı elemanlarına en iyi şekilde uyum sağlayan bu ürün yüksek rutubete maruz kalmış mutfak ve banyo pencereleri için son derece ideal bir çözümdür.

Markanın bir diğer etkili ürünü olan Dow Corning 796 aluminyum ve ağaç silikon macunu olarak da bilinmektedir. Taş, tuğla, beton, ayna, PVC, ahşap, alüminyum ve cam gibi geniş yüzeye sahip olan ürün gruplarına primer olmadan uygulanabilen bu silikon hava şartlarına karşı son derece dayanıklıdır. Tıpkı diğer Dow Corning silikonları gibi bu ürün de özellikle inşaat sektöründe tercih edilmektedir.

Sizler de Dow Corning silikonlar sayesinde etkileyici yalıtımlar yapmak istiyorsanız hemen Kanyon Yapı kataloglarına bir göz atabilirsiniz. Online olarak da satın alabileceğiniz bu ürünler sayesinde hem günlük hayatınızda hem de pek çok alanda yalıtım yapabilecek ve bu yalıtımların oldukça uzun ömürlü olmasını sağlayabileceksiniz. Bunun yanı sıra binaların zarar gören ya da eskiyen bölümlerini de bu silikonlar ile tamir etmeniz mümkün olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir