En İyi Taşyünü Markaları

Taşyünü Bazalt, Diyabaz, dolomit gibi minerallerin 1400 derecede ergitme gibi işlemlerden geçmesinin sonucunda oluşan taşyünü, özel bir elyaf çeşididir. Ayrıca kaya yünü ya da rockwool isimleriyle de anılan taşyünü birçok alanda kullanıldığı için farklı boyutlarda da bulunmaktadır. Özellikle de ısı ve ses yalıtımında kullanılan bu malzeme oldukça yeterli ve güçlü bir ürün çeşidi olup yangına karşı da dayanıklı olmasıyla bir üründür. Su itici özelliği olamayan taşyünü çatılarda, sanayi borularında, duvarların iç ve dış yalıtımlarında, bina zeminlerinde, şekilsiz yüzeylerde kullanılır.

Taşyünü her geçen gün özelliklerinin artması ile daha da kaliteli bir yalıtım malzemesi haline gelmeye başladı ve böylelikle kullanım alanları da yaygınlaştı. taşyünü 1000 derece sıcaklığa dayanabilen bir özelliğe gelmesi ile ısıya dayanıklı olduğu için yangın yalıtımlarında da oldukça sıklıkla kullanılan bir malzeme haline geldi.

Yapıların ses yalıtımlarını da en iyi şekilde yapan taşyünü çevreden gelen rahatsız edici seslerin sizlerden uzak durması için kullanılan kaliteli bir malzemedir. En iyi mantolama sistemlerinden biri olan taşyünü, ısı yalıtım gücünün fazla olması nedeni ile kaliteli işlerin ortaya çıkmasını sağlıyor.

Bazalt taşlarının eritilerek elyaf haline getirilmesi ile oluşan taşyünü, mantolamanın işlevini arttıran bir malzemedir. Piyasada pek çok taşyünü markası bulunmaktadır. Ancak iyi bir yalıtım ve mantolama için kaliteli ürünlerin seçilmesi son derece önemlidir.

TAŞYÜNÜ MANTOLAMA İÇİN:

120KG/M3 den daha yoğun bir mantolama taşyünü seçilmelidir iyi bir sıva filesi sıva malzemeleri ve iyi bir boya ile doğru bir mantolama yapılır.

Mantolama uygulaması  yapılamyacaksa taş yünü kullanımı yerine kanuf mineral plus ürünleri kullanımı daha uygundur. knauf mineral plus taşyünü ne oranla çok daha iyi ısı ve ses yalıtımı özelliklerine sahipken çatılarda ve giydirme cephelerde uygulamsı da daha kolaydır.Ayrıca knauf mineral plus su itici özelliğe sahipken  taşyünü yağmurlarda suyu emerek ısın ve ses yalıtım özelliklerini kaybeder.knuf mineral plus  kullanılırken uygulayan kişilerde kaşınma yapmazken taşyünü uygulamasında eldiven kullanılmalıdır.Knauf mineral plus A1 sınıfı yangına dayanım sertifikalıdır. Knauf mineral plus ın 5 tip ürünü vardır.

KNAUF MİNERAL PLUS ÇEŞİTLERİ:

Knauf mineral plus ıpb 037: Ara bölmelerde kullanılan knauf mineral plus ın iç mekan ürünüdür.lambda değeri 0,037 di.Taşyünü ara bölmalerde lambda değeri0,040 dır.

Knauf mineral plus  mcb 037 :Giydirme cephelerde ve kenet çatılarda kullanılan knauf un yeni ürünüdür.

Knauf mineral Plus fcb 035 :Knauf un giydirme cephe yalıtım levhasıdır.lambda değeri 0,035 dir.taşyünü için 50 ve 70 yoğunluktaki taşyünleri nin ısı ve ses yalıtımına denk gelir.

Knauf mineral plus extra fcb 033 : Knauf un giydirme cephe yalıtım levhasıdır.lambda değeri 0,033 dür. Taşyünü için 90 yoğunluktaki taş yünlerinin ısı ve ses yalıtımına denk gelir.

Knauf mineral plus extra fcb 032 : Knauf un giydirme cephe yalıtım levhasıdır.lambda değeri 0,032 dir. Taşyünü için türkiyede bu ısı ve ses yalıtımını karşılayan bir dengi yoktur en üst seviye yalıtım levhasıdır.

 

Knauf Insulation Mineral Plus olarak mineral yün ara bölme yalıtım levhası ile binaların ses yalıtımları, yangın yalıtımları konusunda başarılı adımlar atılıyor.

Hava Doğuşumlu Ses ile insan seslerini, evcil hayvan sesleri, ev aletlerini ses düzeyinde minimuma indiriyor ve dışarıya ses aktarımını önlüyor.

Darbe Doğuşumlu Ses yalıtımı ile çarpan kapı seslerini, ev eşyalarının yer ile temasında doğan sesleri, Titreyen beyaz eşya seslerini vakumluyor ve ses yalıtımında ciddi bir başarı sağlıyor.

Taşyünü denildiğinde sadece Knauf marka değil aynı zamanda wooler, Izocam, Rvaber ,teknowool, markaları da mantolama için taşyünü markaları arasında kullanılmaktadır.

Yasalar aracılığı ile mantolamanın zorunlu hale getirilmesi sonucunda kaliteli bir taşyünü markasının bilincinde olmanın önemini vurgulamaktadır. Günümüzde yeni yeni alışılan bir sistem olan mantolamanın en kaliteli hallerini bahsedilen markalar aracılığı ile yapılara uygulatabilirsiniz.

Taşyünü Fiyatları ve Knauf Mineral Plus Fiyatları için 02163145640  arayabilir.yada www.kanyonyapi.net ziyaret edebilirsiniz.ç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir