İnşaat Silikonları

Günümüzde inşaat sektörünü daha kaliteli bir hale getirmek için tercih edilen birçok ürün ve yapı malzemesi bulunmaktadır. İnşa edilen yapılarda herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına günümüzün son teknolojisine uygun bir şekilde üretimi gerçekleştirilen ürünler tercih edilmektedir. Den Braven, binalarda sızdırmazlık direnci sağlamak için, cephelerin daha kaliteli olması için, yangın koruma noktalarında, zemin uygulamalarında, cam ve pencere gibi yapıları tutturma ve sabitleme işlemlerinde, ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme işlemleri, mevcut yapıların içini dekore etmek için kullanılacak malzemeler için ve yapının içini daha kaliteli bir hale getirebilmek için iç mekanlarda ve boyama kaplama gibi birçok uygulama da tercih edilmektedir. Den braven, markasının sahip olduğu ürünleri tercih edecek olan bireylerin bu ürünlerin yapısında bulunmasını istediği ürünleri kendileri de tercih edebilirler. Uygulanacak bölgeye ve istedikleri uygulama türüne göre seçim yapılabilmektedir. Ugyulama için tercihe göre mastik türü ve tutkal türü seçilmektedir. Cephe panel yapıştırma uygulamalarında işleminde günümüz teknolojisi göz önünde bulundurulacak olursa eğer panel yapıştırma işlemi oldukça uygun bir uygulama olacaktır. Aynı zamanda uygulanacak olan mastiklerin kontrolü, bakımı ve onarımı sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Mevcut mastiklerin uygulandıkları bölgenin sahip olduğu hava koşullarına bağlı olarak dayanma süreleri 5 ve 30 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Uygulanmış olan mastikler oluşabilecek ve mevcut nemin yapının dışında kalmasına olanak tanımaktadır.

Parasilico Nötr Silikon

Yapıların çok düşük ve çok yüksek sıcaklıklara karşı da dayanıklı bir yapıda olmaları gerekmektedir. Parasilico nötr silikon tam da bu amaç için üretilmiş bir üründür. Yüksek ve düşük sıcaklıklara karşı özel bir direnç gücü olan parasilico bu özelliğinin yanı farklı hava koşullarına karşı dirençli bir ürün olmak ile birlikte mevcut basınca karşı da direnç göstermektedir. Bu ürün çöl sıcaklıklarına karşı bile yüksek bir direnç göstermektedir. Ürün sahip olduğu özelliklerden dolayı giydirme cephe ve inşaat sektöründe çokça tercih edilen yapıştırıcı türleri arasında yer almaktadır. Parasilico özellikte ahşap, çift cam, paslanmaz çelik, alüminyum, ABS ve lamine cam gibi birçok yapı malzemesinde astar kullanılmasına gerek duyulmadan yapışma özelliği göstermekte ve bu özelliğinden dolayı mevcut birçok ürüne oranla daha çok tercih edilmektedir. Parasilico tek bileşenli bir yapıya sahip olduğu için havanın sahip olduğu nem ile birleşmekte ve yapıştırıcı bir yapısı olduğu için izolasyon alanında tercih edilmektedir.

Soudal

Avrupa’nın en büyük ve bağımsız hizmet veren mastik ve PU köpük ve yapıştırıcı üretimini gerçekleştiren soudal çok uzun yıllardan beri hizmet vermektedir. Soudal dünya genelinde birçok firma ile kıyaslanacak olursa eğer oldukça başarılı bir firmadır. Soudal ürünü sızdırmazlık için, mevcut yapılarda ve iç mekanlarda meydana gelen çökük ve hafif açıkları doldurmak için, birçok malzemenin montajını ve yapıştırma işlemini gerçekleştirmek için, çok yüksek ve çok düşük ısı karşısında herhangi bir sorunun oluşmasını önlemek için ve oluşabilecek yangınları engellemek için, uygulanan köpüklerin temizlenmesi için ve daha birçok işlev için tercih edilmektedir.

Dow Corning

Dow Corning, silikon ve silikon bazlı teknolojiye sahip aynı zamanda innovasyon alanında da dünya çapında büyük bir başarıya sahip olan bir firmadır. Dow corning sahip olduğu özel kimyasallar, yenilikçi silikon ürünleri ve silikon tabanlı teknoloji ile üretilmiş birçok ürünü ile rakiplerinden ayrılmaktadır. Yapılarda daha kaliteli uygulamalar gerçekleştirilmek isteniyor ise eğer dow corning bu istek için güzel bir tercih olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir