Knauf Taşyünü Ürünleri Satışı

Knauf Taşyünü Ürünleri Satışı için İstanbul’da bulunan Kanyon Yapı firmasından dilediğiniz ürünü tedarik edebilirsiniz.

Knauf markalı ürünler 1932 yılında maden mühendisi kardeşler tarafından kurulmuştur. İlk olarak sektörde alçı üretimi yaparak piyasaya giriş yapan Knauf markası günümüzde 55’den fazla ülkede üretim faaliyetleri bulunmakta olan bir devdir. Bugün Avrupa’nın en büyük üreticilerinden olan Knauf markası alçı, kartonlu alçı plaka, genleştirilmiş perlit, mineral yün üretiminde çok geniş bir çoğrafyaya ürünlerini sunmaktadır.

Taşyünü ürünü aslında volkanik bir kaya olan bazalt taşının ergitilerek elyaf haline getirilmesi sonucunda oluşturulmaktadır. Bu ergitilme işlemi 1350 oC-1400 oC’de yapılmaktadır.

Çok sert bir kayraç olan bazalt siyah renktedir. Yapı taşı olarak da kullanılabilen bu taş elyaf haline getirildiğinde çeşitli ebatlarda preslendirilerek boru ve levha şeklinde üretilmektedir. Taşyünü ürünleri bir çok alanda hayatımızda bulunmaktadır. Bunların başlıcaları ısı yalıtımı, ses yalıtımı ve yangın yalıtımı alanlarıdır.

Bunlara ek olarak gemi sanayisinde de yaygın bir birimde kullanılmakta olan TAŞYÜNÜ ürünü az önce de belirtildiği gibi ısı,ses ve yangın vasfını taşıyan yegane üründür.

Isı Yalıtımında Knauf Taşyünü
Bu ürünlerin ısı iletkenlik değerlerinin çok düşük olması nedeni ile ısı yalıtımı alanında iyi bir üründür. Yaklaşık olarak ısı iletkenlik değerleri 0,035 – 0,040 W/mK aralığındadır. Isı direnci yüksek olan taşyünü ürünleri yanmaz malzeme sınıfındadır. Taşyünü ürünleri kabolmayan ve zamanla bozulmayan yalıtım malzemeleridir. Çeşitli organizmalar tarafından yok edilemez ve yenilemez bir üründür. Hem soğuk hem de sıcaktan koruyan bu mükemmel ısı yalıtım malzemesi için +90 ( 216 ) 314 56 40 numarasından bizleri arayabilirsiniz.

Ateşe Karşı Dayanıklı Ürün Knauf Taşyünü
Knauf markalı taş yünü ürünlerin en başta gelen ateşe karşı dayanıklılık özelliklerinden biri de 1000°C üzerindeki ısılara dayanıklılığı olarak bilinmektedir. Uygulama yönergelerine uygun bir şekilde uygulandığında taşyünü ürünü insan hayatını kurtarmaya gerekli olan çok değerli dakikaları kazadıracak güvenlik hizmetini sizler için sağlayacaktır. Mantolama işlemleri Knauf markalı taşyünleri ile yapıldığında yapılarınız yangına karşı güvenli olacaktır.

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak ve hemen sipariş vermek için www.kanyonyapi.net web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir