Mantolama Taşyünü Levha Fiyatları

Binaların dış cephelerinde sıvalı mantolama sistemleri uygulanacak ise, yüksek yoğunluk ile üretilen ısı, ses, yangın güvenliği sebebi ile tercih edilebilen bu ürünler taşyünü levha olarak bilinmekte ve üretilmektedir. Cephelerde sıvaların altında uygulanan taşyünü levhalar ses yalıtımı, ısı yalıtımı ve yangın güvenliğindeki faydaları sayesinde ülkemizde olmazsa olmaz yapı ekipmanları arasındadır. Düz yüzeylerde levhaları cimento bazlı yapıştırma harçları ile kullanabilirsiniz.

Mantolama levhaları uygulama alanlarında sıva altı yalıtım amacı ile kullanılır. Bu ürünler PE film kullanılarak paketlenir ve paletlerle sizlere gönderilebilmektedir. Tamamı ile yerli bir hammadde olan bazalt malzemesinin yüksek sıcaklık uygulanarak eritilmesinin ardından elyaflanması ile imal edilen bir üründür. Kaplama malzemeleri arasında yer alan bu ürün, mineral yün grubu malzemeleri arasındadır. Isı yalıtımı konusunda binaların olmazsa olmazıdır. Bu ürün aynı zamanda uygulandığı duvarlarda yüksek seviyelerde ses yalıtımı da sağlamaktadır.

Taşyün duvarlarda yalıtım işleri için kullanacağınız tüm malzemeleri KANYON YAPI firmamızdan temin edebilirsiniz. Dilerseniz kurumsal web sitemizi www.kanyonyapi.net üzerinden ziyaret edebilir ve sizler için uygun fiyatları ile sunduğumuz pek çok ürün grubuna erişebilirsiniz. Taşyünü mantolama levhalarında su itici özellikler bulunmaktadır. Dış cephede sıva altında uygulaması yapılan bu ürünler üretim sırasında silikon ilavesi ile su itici özellikleri kazanmış ve yangına dayanım konusunda da A sınıfı yanmaz bir malzemeden üretimiştir. Hammaddesi inorganik bazalt kayası olması sebebi ile taşyünü mantolama levhaları yanmaz ve tutuşmazdır. Erime derecesi de oldukça yüksek bir malzemedir.

Isı İletkenliğinde Taşyünü Levhalar

Taşyünü ürünlerin tamamı ısı iletkenliği bulunur. Kanyon Yapı’nın sizler için sunduğu tüm bu malzemeler gibi taşyünü levhalar da ısı yalıtımı konusunda maksimum fayda sağlayabilecek şekilde üretilmiştir. Isı yalıtımın haricinde ses ve yangın güvenliğinde de yarar sağlayan bu ürünler hakkında bilgi edinmek ve fiyatları öğrenmek için hemen 0216 314 56 40 numarasından bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

Taşyünü Mantolama Levha Uygulaması

Mantolama işlerinde tercih edilen taşyünü levhalar, duvarlarda uygulanmaktadır. Duvarlardaki yüzeyler yalıtılmalı ve ısı köprülerinin yok olması için tercih edilmelidir. Mantolamada uygulanacak olan taşyünü levhaları uygulama öncesinde tüm duvarların kuru ve düzgün yüzeyler olmasına önem gösterilmelidir. Taşyünü levhalar uygulamasında çimento bazlı yapıştırıcı harçları kullanılmaktadır. Yapıştırılacak olan bu levhalarda kenarlara yakın olarak sürme işlemi yapılmalıdır ve sürmenin hemen akabinde duvar yüzeyine hızlı bir şekilde uygulaması yapılmalıdır. Mantolama işlerindeki ısıl iletkenliğinin düşük olması nedeni ile ürün yapılarınızda enerji tasarrufu da sağlayacaktır.

Daha fazla bilgi ve detaylar için çekinmeden kurumsal web sitemizde yer alan numaralarımızdan, iletişim sayfamızda yer alan mail adreslerimizden veya whatsapp destek hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

Taşyünü Mantolama Levhaları