Mineral Plus FCB EXTRA

Günümüzde inşaat sektörleri yapılarda meydana gelebilecek veya gelen ısı kayıplarını engellemek için yalıtım uygulamalarına başvurmaktadırlar. Yalıtım uygulamaları dışında kurum ve kuruluşlar son teknolojiye uygun olarak geliştirilmiş olan giydirme cephe uygulamasını kullanmaktadırlar. Giydirme cephe uygulaması sayesinde mevcut yapılarda meydana gelebilecek ısı kayıpları engellenmektedir.

Yapılarda meydana gelen ısı kayıplarının en büyük etkeni dış cephelerin yapısı gereği iletken bir özelliğe sahip olmasıdır. Kışın soğuğu çeken cepheler yazın sıcağı çekmekte ve yapı içinde bulunan bireyler bu durumdan büyük zararlar görmektedirler. Mevcut yapılarda meydana gelen ısı kayıplarının neredeyse %40’lık dilimi dış cephenin kalitesizliğinden kaynaklanmaktadır. Eğer binanın dış cephesi gerekli birkaç uygulama ile düzenlenirse kullanılan enerji miktarında büyük oranda azalma meydana gelecek ve bireyler enerji kaynaklarından daha çok tasarruf etmiş olacaklardır. Mevcut dış cephelere giydirme cephe ısı yalıtımı uygulanırsa birçok olumlu sonuç meydana gelecektir. Bu uygulama sonucunda, yapı içinde bulunan bireyler yetersiz veya aşırı olan ısıdan, olumsuz hava şartlarından, meydana gelebilecek aşırı rüzgar sonucu serin havadan ve olumsuz çevre koşulları sonucunda meydana gelebilecek kirli hava koşullarından korunmuş olacaklardır. Bu uygulama sayesinde ısı birikimi sağlanacak ve gereksiz enerji tüketiminin önüne geçilmiş olacaktır.

Ani hava koşulları değişikliklerinden yapı ve yapı içinde bulunan bireylerin etkilenmesi engellenmiş olacaktır. Mevcut iç veya dış cephelerde meydana gelebilecek kirli hava ve toz parçacıkları engellenmiş olacak aynı zamanda nem geçişine olanak tanınacaktır. Yapı içinde bulunan bireylerin mevcut alanı ısıtmak veya soğutmak için kullandıkları enerji kaynaklarından belirli oranda tasarruf etmeleri sağlanmış olacaktır. Uygulanacak olan giydirme cephe sayesinde yapının yangına karşı dayanıklılığı arttırılacak ve ses kirliliğine karşı bir önlem alınmış olacaktır. Mevcut herhangi bir yapıda bu olumlu durumları meydana getirmek için mineral plus FCB extra kullanılması yeterli olacaktır.

Mineral Plus FCB Extranın Kullanım Koşulları ve Kullanım Alanları Nerelerdir?

Mineral Plus FCB extra giydirme cephe uygulaması kapsamında normale göre daha kaliteli ve daha iyi bir performans sağlamak amacı ile geliştirilmiş bunun yanı sıra meydana gelebilecek yüksek ısı ve ses kirliliğine karşı yalıtım sağlayabilecek potansiyele sahip bir üründür. Bu ürün A1 klasmanında yer alan üstün performansa sahip meydana gelebilecek herhangi bir yangına karşı büyük direniş gösterebilecek yapıya sahiptir.

Mineral Plus FCB extra, mineral yün esaslı, uygulaması kolay, çok az tozumaya sahip olan, esnek bir yapıya sahip olan giydirme cephe levhasıdır. Mevcut giydirme cepheler baz alınarak tasarlanmış olan ürün özel tasarım olarak nitelendirilmekte ve olağan üstü seste ve meydana gelebilecek aşırı sıcaklık veya soğuklukta güçlü bir yalıtım özelliği göstermektedir. Aynı zamanda bu ürün sahip olduğu A1 sınıfından dolayı meydana gelebilecek yangınlara karşı da diğer giydirme cephe uygulamalarına nazaran daha kaliteli ve daha dirençli bir yapıya sahiptir.

Türkiye’nin ilk ve tek ‘Eurofins Air Comfort Gold’ sertifikasına sahip yalıtım levhası özelliğini bünyesinde barındıran Mineral Plus FCB Extra bütün sahip olduğu bu özelliklerin yanı sıra iç mekanların daha temiz ve ferah kalmasını sağlamaktadır. Bu ürün yapısında fenol ve formaldehit gibi türevler barındırmamaktadır. Ürünün maliyetten, işçilikten ve zamandan tasarruf edilmesine olanak sağlamasının en büyük nedeni esnek yapıya sahip olması ve çok kolay uygulanabilir olmasıdır. Aynı zamanda Mineral Plus FCB extra sıkıştırılmış paket içinde yer aldığı için daha az yer kaplamakta ve uyguma sırasında veya uygulama sonrasında herhangi bir kaşındırma yapmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir