Ne Aramıştınız ?

Buhar Dengeleyici Trio Plus

Su buharına karşı yapıların dirençsiz olması nedeni ile günümüzde bir çok yeni yapıda uygulanması gereken Ce Belgeli Buhar Dengeleyici ürün uygulaması yapılması gerekir. Nefes alan buhar dengeleyici ürünlerinde Kanyon Yapı´nın yerli markası Trio Plus ürünlerini tercih edebilir ve ürünlerde yer alan özel mikrofilm tabakalerı nedeni ile iç ortamlarınızda oluşan su buharlarına yön verebilirsiniz. Dışarıdaki yüzeylerde su buharlarının oluşumunda damlacık şeklinin alınmasını sağlayacak olan buhar dengeleyici ürünler yapılarınız için nefes alan örtülerdir.

BUHAR DENGELEYİCİ NEDİR?

Buhar dengeleyici üç katmandan oluşan tekstil esaslı olarak üretilen buhar geçişin izin vermeyen fakata hava geçişine izin veren su basıncına ve yırtılmaya karşı çok dayanıklı üç katmanlı buhar dengeleyici örtüdür.Dış katman polipropilen orta katman polietilendir.Kanyon Yapının En iyi Nem Bariyeri Örtüsü  TRIOPLUS dır.

Yapılar içişn su yalıtımı özelliğini beraberinde getiren, yoğunlaşma sağlaması nedeni ile yapınızda kullandığınız malzemelerin erken eskimesini, korozyona uğramasını geciktiren bir üründür. Nesef alan bir yapınızın olması uzun ömürlü binalara sahip olmanız demektir. Her türlü cephe ve çatı için uygun olan Trio Plus Buhar Dengeleyici ürünleri tercih edebilirsiniz.

3 katmana sahip olan Trio Plus Buhar Dengeleyici ürünlerimiz yapınızda buharın geçişini engeller ancak havanın geçişine izin verir. Muhteşem bir izolasyon ürünü olan ve aynı zamanda yapı duvarlarına, çatısına nefes alma imkanı sunan bu ürünü en uygun fiyatlardan firmamızdan temin edebilirsiniz. Kanyon Yapı Buhar Dengeleyici Ürünleri Türkiye´nin her yerine kısa süre içerisinde istenilen ebatlarda ve adetlerde ulaştırılabilmektedir. Basınç ve yırtılmaya karşın oldukça dayanıklı ürünlerdir.
 

 TSE STANDARTLARINDA BUHAR DENGELEYİCİ 

 

BUHAR DENGELEYİCİ NERELERDE KULLANILIR?

Buhar Dengeleyici Örtü ahşap çatılarda kiremit altında kenet çatılarda,sayding altında ,giydirme cephelerde taşyünü üzerinde ve  daha çeşitli yerlerde kullanılır.Devamlı suya maruz kalan yerlerde kullanılmamalıdır.güneşte uzun süre bekletilmemelidir.kullanılacak alana göre ürün gramajı yetkili üretici veya satıcı ile görüşülerek veya test raporlarından değerlendirilerek karar verilmelidir.Bu Buhar Dengeleyici de kullanılacak alan seçimindeki en önemli kriterdir.Kanyon yapı her gramaj  Nem Bariyeri üründe Trioplus Markası ile üretim yapmaktadır.

 

BUHAR DENGELEYİCİ YANGIN DAYANIMI?

Buhar Dengeleyici örtülerin  yangın sınıfları TSE  EN 13970 ve EN 13984 standardında belirlenmiştir.Bu satndartlarda A2 ve B1 sınıfı yangına dayanımlı buhar dengeleyici ürünler bulunmaktadır. Bunlar zor alevlenici yangını yürütmeyen alev kesilince sönen damlama yaparak yangını yaymayan duman çıkarmayan ürünlerdir. Buhar Dengeleyici Trioplus B1 Fire kanyon yapının en iyi sonuç veren Yangına Daynımlı Buhar Dengeleyici üründür.

 

BUHAR DENGELEYİCİ VE BUHAR KESİCİ FARKI NEDİR?

Buhar dengeleyici özellikle giydirme cephelerde havalandırmalı cephe  diye tarif edilen uygulamalarda  Buhar kesiciye nazaran tercih edilmelidir.Bu tarz cephelerde Buhar Kesici kullanılması bina içi ile dışı arasındaki hava geçişini engellediğinden yoğuşmaya sebep olabilir.Eğer bina yapısı içeriden dışarıya hava geçişine izin verir durumda ise Buhar Dengeleyici Örtü kullanılmalıdır.Hava geçişine izin vermiyor is Buhar Kesici Örtü kullanılmalıdır.Kanyon yapı Buhar Dengeleyici Örtü ve Buhar Kesici örtü Üretimi için Trioplus Markasında optimum sonuç vermektedir.

 

BUHAR DENGELEYİCİ NASIL OLMALIDIR?

Buhar dengeleyici veya başka tabir ile Nem bariyeri ürünler yırtılma dayanımı yüksek, hava geçişine izin veren su basıncına dayanıklı gramaj olarak minimum 90 gram ve su basıncı testine sahip olmalıdır.Uygulama alanına göre buhar dengeleyiciler 180 gr a kadar kullanılabilir.Tse veya Ce belgelerinin olması ürüne olan güveni arttırır.Kanyon yapı CE Belgeli Buhar Dengeleyici Üretimi yaptığı Trioplus ürünleri ile en iyi sonucu almanızı sağlar.

 

BUHAR DENGELEYİCİ ÖRTÜ SEÇİMİ?

İhtiyaçlar doğrultusunda kullanılan Buhar Dengeleyici seçimi şu şekilde yapılmalıdır.öncelikle ürünün üzerine binecek yük var ise burda Buhar Degeleyicinin yırtılma dayanımı ve gramajına bakılmalıdır.Yük fazla ise ağır gramaj ürün kullanılması faydalı olacaktır.havalandırmalı cephelerde ise su basınç ve yaşlandırma testine göre karar verilmelidir.Kanyon Yapı her şarta uygun Nem Bariyeri ve Buhar Dengeleyici yi Troplus markası ile üretmektedir.

 

EN İYİ BUHAR DENGELEYİCİ MARKASI?

Türkiyede üretilen Nem bariyeri,Buhar dengeleyici veya Buhar kesici ürünler tekstil esaslıdır. Bunlar içinde Trioplus markası ile üretilen ürünler çok başarılı sonuçlar vererek yurt içinde ve özellikle yurt dışında birçok projede kullanılarak çok iyi sonuçlar vermektedir.Trioplus markası ile Nem Bariyeri Üretimi yapan Kanyon yapı sektöründe öncü bir firmadır.

Kanyon Yapı´nın yerli markası Trio Plus yüksek kalitesi ile sektörde en fazla tercih edilen malzeme listesine girmeyi başarmıştır. Sizlerde buhar dengeleyici ürünlerimizin farklı çeşitlerinin bulunduğu bu sayfamızda kısa bir gezintiye çıkabilir ve ideal ölçüleri tercih edebilirsiniz. Yapınız ve uygulama alanınız için hangi ürünü tercih edeceğinizi bilmiyorsanız hiç dert etmeyin, web sayfamızda yer alan numaralarımızdan 0216 314 56 40 ı arayarak müşteri temsilcilerimizden yardım talep edebilir ve yapınız için en uygun buhar dengeleyici ürününü  öğrenebilirsiniz. Dayanıklı ve uzun ömürlü buhar dengeleyici ürünler için bizi arayın.

 

BUHAR DENGELEYİCİ NASIL UYGULANIR?

Uygulama yapılmasının bir nedenide  Buhar Dengeleyici malzeme ile binanın dış kabuğu veya çatısından su geçişi olması durumunda binayı suya karşı korumak olduğundan ,Buhar dengeleyici /Nem Bariyeri  uygulamasında binanın dış yüzeyinin pencerelerin dışında kalan kısımları tamamem Buhar Dendeleyici örtü ile kaplamak doğru olan uygulamadadır. Burda ek yerlerinde ve bitişlerde  Raptor Buhar Dengeleyici Bant (Tyvek Bant olarakta bilinir) kullanılmalıdır .malzeme uygulama en minimum şekilde delinmelidir.Uygulama esnasında delinen yerler bant ile takviye yapılmalıdır.Uygulamada Nem bariyerinde Trioplus ürünleri Yapıştırmada ise Raptor Ekyeri bandı kullanılmalıdır.

 

BUHAR DENGELEYİCİ FİYATLARI?

Buhar Dengeleyici Fiyatları ürünün markasına ,gramajına ve kullanım amacına göre farklılık gösterebilir.BUHAR DENGELEYİCİ EN İYİ FİYAT Kanyon yapıdan Trioplus Buhar Dengeleyici,Trioplus Nem Bariyeri ,Trioplus Buhar Kesici ,TYVEK ürünleri için alabilirsiniz.

 

BUHAR DENGELEYİCİ ÜRETİCİ FİRMALAR?

BUHAR DENGELEYİCİ ÜRETİMİ YAPAN FİRMALAR dan  sadece bu iş yapmak için kurulan firmaların sayısı fazla değildir.başka sektörlere hizmet ederken buhar dengeleyici üretimide yapan pek çok firma vardır bunların üretim kaliteleri gerçek işleri bu olmadığından iyi olmayabilir.daha öncede bahsedilği gibi CE belgesi olan buhar dengeleyici üretimi yapan firmalar ürün tedariğinde tercih edilmelidir.

 

TSE STANDARTLARINDA BUHAR DENGELEYİCİ 

BUHAR DENGELEYİCİ FİYATLARI

 

TSE standardlarına uygun buhar dengeleyici ürünler için Kanyon Yapı yanınızda. Firmamızın yangın kalite standartlarına uygun ürününü inceleyerek ihtiyacınız olan çeşidi tercih edebilirsiniz. Yüksek performans ve kaliteye sahip buhar dengeleyiciler için bizi arayın. Çatı ve cephelerinizde güvenle tercih edebileceğiniz buhar dengeleyici ürünleriniz hemen her türlü alanda uygulanabilmektedir. Devamlı suya maruz kalan yüzeylerde kullanım için buhar dengeleyici ürünlerine hemen sahip olun.