Ne Aramıştınız ?

Buhar Dengeleyici Trio Plus

BUHAR DENGELEYİCİ NEDİR?

Buhar dengeleyici üç katmandan oluşan tekstil esaslı olarak üretilen buhar geçişin izin vermeyen fakata hava geçişine izin veren su basıncına ve yırtılmaya karşı çok dayanıklı üç katmanlı buhar dengeleyici örtüdür.Dış katman polipropilen orta katman polietilendir.Kanyon Yapının En iyi Nem Bariyeri Örtüsü  TRIOPLUS dır.

 

 

 TSE STANDARTLARINDA BUHAR DENGELEYİCİ 

 

BUHAR DENGELEYİCİ NERELERDE KULLANILIR?

Buhar Dengeleyici Örtü ahşap çatılarda kiremit altında kenet çatılarda,sayding altında ,giydirme cephelerde taşyünü üzerinde ve  daha çeşitli yerlerde kullanılır.Devamlı suya maruz kalan yerlerde kullanılmamalıdır.güneşte uzun süre bekletilmemelidir.kullanılacak alana göre ürün gramajı yetkili üretici veya satıcı ile görüşülerek veya test raporlarından değerlendirilerek karar verilmelidir.Bu Buhar Dengeleyici de kullanılacak alan seçimindeki en önemli kriterdir.Kanyon yapı her gramaj  Nem Bariyeri üründe Trioplus Markası ile üretim yapmaktadır.

 

BUHAR DENGELEYİCİ YANGIN DAYANIMI?

Buhar Dengeleyici örtülerin  yangın sınıfları TSE  EN 13970 ve EN 13984 standardında belirlenmiştir.Bu satndartlarda A2 ve B1 sınıfı yangına dayanımlı buhar dengeleyici ürünler bulunmaktadır. Bunlar zor alevlenici yangını yürütmeyen alev kesilince sönen damlama yaparak yangını yaymayan duman çıkarmayan ürünlerdir. Buhar Dengeleyici Trioplus B1 Fire kanyon yapının en iyi sonuç veren Yangına Daynımlı Buhar Dengeleyici üründür.

 

BUHAR DENGELEYİCİ VE BUHAR KESİCİ FARKI NEDİR?

Buhar dengeleyici özellikle giydirme cephelerde havalandırmalı cephe  diye tarif edilen uygulamalarda  Buhar kesiciye nazaran tercih edilmelidir.Bu tarz cephelerde Buhar Kesici kullanılması bina içi ile dışı arasındaki hava geçişini engellediğinden yoğuşmaya sebep olabilir.Eğer bina yapısı içeriden dışarıya hava geçişine izin verir durumda ise Buhar Dengeleyici Örtü kullanılmalıdır.Hava geçişine izin vermiyor is Buhar Kesici Örtü kullanılmalıdır.Kanyon yapı Buhar Dengeleyici Örtü ve Buhar Kesici örtü Üretimi için Trioplus Markasında optimum sonuç vermektedir.

 

BUHAR DENGELEYİCİ NASIL OLMALIDIR?

Buhar dengeleyici veya başka tabir ile Nem bariyeri ürünler yırtılma dayanımı yüksek, hava geçişine izin veren su basıncına dayanıklı gramaj olarak minimum 90 gram ve su basıncı testine sahip olmalıdır.Uygulama alanına göre buhar dengeleyiciler 180 gr a kadar kullanılabilir.Tse veya Ce belgelerinin olması ürüne olan güveni arttırır.Kanyon yapı CE Belgeli Buhar Dengeleyici Üretimi yaptığı Trioplus ürünleri ile en iyi sonucu almanızı sağlar.

 

BUHAR DENGELEYİCİ ÖRTÜ SEÇİMİ?

İhtiyaçlar doğrultusunda kullanılan Buhar Dengeleyici seçimi şu şekilde yapılmalıdır.öncelikle ürünün üzerine binecek yük var ise burda Buhar Degeleyicinin yırtılma dayanımı ve gramajına bakılmalıdır.Yük fazla ise ağır gramaj ürün kullanılması faydalı olacaktır.havalandırmalı cephelerde ise su basınç ve yaşlandırma testine göre karar verilmelidir.Kanyon Yapı her şarta uygun Nem Bariyeri ve Buhar Dengeleyici yi Troplus markası ile üretmektedir.

 

EN İYİ BUHAR DENGELEYİCİ MARKASI?

Türkiyede üretilen Nem bariyeri,Buhar dengeleyici veya Buhar kesici ürünler tekstil esaslıdır. Bunlar içinde Trioplus markası ile üretilen ürünler çok başarılı sonuçlar vererek yurt içinde ve özellikle yurt dışında birçok projede kullanılarak çok iyi sonuçlar vermektedir.Trioplus markası ile Nem Bariyeri Üretimi yapan Kanyon yapı sektöründe öncü bir firmadır.

 

BUHAR DENGELEYİCİ NASIL UYGULANIR?

Uygulama yapılmasının bir nedenide  Buhar Dengeleyici malzeme ile binanın dış kabuğu veya çatısından su geçişi olması durumunda binayı suya karşı korumak olduğundan ,Buhar dengeleyici /Nem Bariyeri  uygulamasında binanın dış yüzeyinin pencerelerin dışında kalan kısımları tamamem Buhar Dendeleyici örtü ile kaplamak doğru olan uygulamadadır. Burda ek yerlerinde ve bitişlerde  Raptor Buhar Dengeleyici Bant (Tyvek Bant olarakta bilinir) kullanılmalıdır .malzeme uygulama en minimum şekilde delinmelidir.Uygulama esnasında delinen yerler bant ile takviye yapılmalıdır.Uygulamada Nem bariyerinde Trioplus ürünleri Yapıştırmada ise Raptor Ekyeri bandı kullanılmalıdır.

 

BUHAR DENGELEYİCİ FİYATLARI?

Buhar Dengeleyici Fiyatları ürünün markasına ,gramajına ve kullanım amacına göre farklılık gösterebilir.BUHAR DENGELEYİCİ EN İYİ FİYAT Kanyon yapıdan Trioplus Buhar Dengeleyici,Trioplus Nem Bariyeri ,Trioplus Buhar Kesici ,TYVEK ürünleri için alabilirsiniz.

 

BUHAR DENGELEYİCİ ÜRETİCİ FİRMALAR?

BUHAR DENGELEYİCİ ÜRETİMİ YAPAN FİRMALAR dan  sadece bu iş yapmak için kurulan firmaların sayısı fazla değildir.başka sektörlere hizmet ederken buhar dengeleyici üretimide yapan pek çok firma vardır bunların üretim kaliteleri gerçek işleri bu olmadığından iyi olmayabilir.daha öncede bahsedilği gibi CE belgesi olan buhar dengeleyici üretimi yapan firmalar ürün tedariğinde tercih edilmelidir.

 

TSE STANDARTLARINDA BUHAR DENGELEYİCİ 

BUHAR DENGELEYİCİ FİYATLARI