Ne Aramıştınız ?

Buhar Dengeleyici

Nefes alan örtüler olarak da bilinen buhar kesici örtü ürünleri hem ısının, hem havanın hemde nemin kontrolünü edinmeyi sağlar.  İçerdiği eşsiz özellikler sayesinde uygulandığı yapılarda ısı yalıtımını en yüksek seviyelerde gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda su yalıtım malzemesi olan bu ürünler nefes alan örtü olarak adlandırılır. Su geçirmeyen bir yapıda olan nem bariyeri & buhar kesici ürünleri buharın kesilmesi için tercih edilirler. Dileyenlerin çatıda dileyenlerin ise cephede kullandığı ( gerektiğinde ikisinde de kullanılan ) bu ürünleri uygularken sıcak taraf olarak bilinen nefes alan örtünün altına uygulanması gerekmektedir.

İncelediğiniz Kanyon Yapı firmasının Trio Plus markasına ait buhar dengeleyici ürünü bugün ülkemizin bir çok şehrinde bir çok yapıda kullanılmaktadır. Binaların en önemli elemanları arasında olan ve oldukça ekonomik fiyatlarla uzun ömürlü yapılara sahip olmanızı sağlayan ürünlerdir.

Trio Plus Buhar Dengeleyici Örtü

 

 

Buhar Dengeleyici örtüler ısı yalıtımı ve yapıların izolasyonuna büyük katkılar sağlayabilen ürünlerdir. Firmamız sizlere Buhar Dengeleyici ürünleri arasında ülkenin en iyi markalarını sunabilmektedir. Buhar dengeleyici ürünleri genel olarak kiremit çatıların altında kullanılmakta olan dış etkenlerden gelen sıcak hava, soguk hava dolayısı ile su izolasyonu sağlayan örtülerdir. Bu malzemeler yapılarınızda uygulanan kaplama malzemelerini aşarak dışarıdan gelecek olan yağmur sularının tahliyesi için kullanılmakta olan ürünlerdir.

Bu muhteşem özelliklere sahip örtüler yapılarınızın korunması için oldukça önemlidir. Su yalıtım ürünlerinde farklı ürünler de karşınıza çıkabilir,
nem bariyerleri

buhar dengeleyiciler, rüzgar kesiciler vb.. ürünlerin tamamı için Kanyon Yapı size en iyi ürün garantisini sunmaktadır.

Firmamızın size sunduğu bu ürün ile ilgili bilgi ve bazı özellikleri aşağıda madde madde okuyacaksınız. Kısaca bunlardan bahsetmek gerekirse buhar dengelemeye yardımcı olan bu örtüler ülkemizde de yaygın olan kiremit çatıların altında kullanılmaktadır. Bu ürünler sayesinde kırılan kiremitlerin arasından sızmakta olan suları saçaklara kadar ulaştırmakta ve suyun tahliyesinin rahat bir şekilde yapınıza ulaşmadan yapmaktadır. Bu ürünler su geçirmez ürünlerdir. Aynı zamanda buhar dengeleyici ürünü bir çok katmana sahiptir. Bunun ortalarındaki katmanda yer alan film tabakaları sayesinde çatınızda oluşan nemi, buharı da yukarıya tahliye etme özellikleri bulunmaktadır.

Kanyon Yapı daima en iyi ürünü sizlere sunmak amacındadır.

BUHAR DENGELEYİCİ SU DAYANIMI :

 

Tyvek Supro Plus,Nem bariyeri,gebaude,triotex,wabis,su yalıtımı,buhar dengeleyici,buhar dengeleyici örtü,tyvek solid,tyvek fire curb

Su Buharı Difüzyon Geçirgenliği

Ortam sıcaklık değişimi nedeniyle oluşan iki ortam arasındaki basınç farkıyla su buharını içinden geçirmesidir. Buhar geciktirici ve dengeleyicilerin kullanılmadığı kesitlerde yapı malzemeleri, su buharına ve buharın oluşturduğu basınca karşı tam bir direnç gösteremez. Yapı malzemelerinin kendi bünyelerindeki difüzyon dirençleri farklıdır ve buhar geçişi esnasında oluşan farklı dirençler sebebiyle ‘yoğuşma’ su buharının hareket yönündeki tüm kesitte kaçınılmaz hale gelmektedir.

Su Buharı Difüzyonu – Eşdeğer Hava Tabaka Kalınlığı Sd (m)

Yapı malzemesinin su buharına karşı gösterdiği dirence eşit, hareketsiz hava tabakasının kanlılığı olarak tanımlanan değerdir. Malzemelerin özellikleri EN 12572; 1931’e göre belirlenir. Ürün sınıflandırılmaları eşdeğer Hava Tabaka Kalınlığı Sd değerine bağlı olarak yapılmaktadır.

Nefes alan Trio Plus nem bariyeri ürünleri, polipropilen  örgüsüz katmanları arasındaki özel mikrofilm tabakası sayesinde, iç ortamdan gelen su buharına yön vererek, dışarıdaki yüzeyde su buharını damlacık şeklinde yoğunlaştırır.

Su buharı, diğer yapı malzemelerine ulaşmadan su yalıtım özelliği ile yoğunlaşan su buharını yapıdan uzaklaştırarak görevini tamamlar.

Buhar Dengeleyici Ürünlerin Kullanım Alanları

Buhar dengeleyici çatı tahtalı kiremit çatı uygulaması.

Buhar dengeleyici Çatı tahtasız kiremit çatı uygulaması

Buhar dengeleyici Çatı tahtalı shingle uygulaması

Buhar dengeleyici  PVC siding detayı

Buhar dengeleyici Ahşap iskeletli duvar

Buhar dengeleyici Ahşap iskeletli sıva kaplamalı duvar uygulaması

Buhar dengeleyici Çinko titanyum metal çatı uygulaması

Buhar dengeleyici Kiremit çatı (Baskı çıtalı) çatı uygulaması

Duvar üzeri havalandırmalı giydirme cephe uygulaması

Buhar Dengeleyici Genel Bilgiler yazımızı incelemeyi unutmayın..

Ürünler hakkında detaylı bilgi almak için
0216 314 56 40 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz. Ürünümüz nefes almaktadır, yapılardaki yoğunlaşmayı önleyen bu ürünler suya dirençli olarak üretilmektedir. Üzerinde uzun süreler boyunca su dursa bile suyu geçirmeyen tek nem bariyeri için bize ulaşabilir ve en iyi bilgileri aldığınız firmamızdan en güzel fiyatları da alabilirsiniz.

Trio Plus Buhar Dengeleyici Örtü SiparişiÇatı bölümlerinde tercih edilen buhar dengeleyici ürünleri ısınmış olan havada genleşmekte ve hafiflemektedir. Bu kapsamda ise yükselme eğiliminde bulunulması durumunda yoğuşma riskinin önüne geçmek için işlevlerini sürdürmektedir. Çatılarınız için en uygun malzeme seçimi konusunda destek alabilmek adına incelediğiniz internet sayfamızdaki telefon numaralarımızdan Kanyon Yapı müşteri temsilcileri ile görüşebilirsiniz. Modern yapı sistemlerinde en çok talep gören ürünler arasında gösterilen Trio Plus´un yüksek enerji performansı sunması dahilinde sürdürülebilirlik ve daha az enerji kullanımı beraberinde gelecektir. Enerji´nin gittikçe zorlaştığı ve maliyetlerinin arttığı son senelerde sizlerde ısı yalıtımı ve su yalıtımı sağlamak için binalarınızda kesinlikle ekonomik fiyatlı olan Trio Plus ürünlerine yer vermelisiniz.

Trio Plus´un çatınız için & yapınız için en uygun modelini öğrenmek isterseniz müşteri temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

 

 

Ürün Resmi
Whatsapp