Ne Aramıştınız ?

Dow Corning

DOW CORNİNG NOTR SİLİKON MACUN

Dow corning silikon macun aşırı esnek yapısı, yüzeylere iyi uyum sağlaması, az korkulu (rahatsız edici bir kokuya sahip olmaması) ve birden çok renk seçeneği ile tercih edilebilirliği yüksek bir üründür. Bu ürünün kürlenme sistemi alkoksi standart renkleri; kahve, sıcak beyaz, parlak beyaz, siyah, bronz, meşe, kızıl meşe, şeffaf meşe ve gri gibi renklerdir. Ürün uygulanırken uygulama ısısı 5 ile 40 derece arasında değişkenlik gösterebilir.

Sizler silikon ürünler grubundan dow corning ürünlerinin yapı malzemeleri ile ilgili ürünlerinden aynı özelliği taşıyan ve daha da geliştirilmiş yapısı ile birçok ürün çeşidini de online sitemizde bulabilirsiniz. Ürünlerimiz ihtiyaç grubunuza yönelik şekilde kategoriler halinde beğeninize ve tercihinize sunulmuştur. Cephe ankraj sistemleri, cephe makasları, çelik ve plastik dübeller, kapı ve pencere pervazları ya da çeşitli markaların vida ve civata grubu, bant grubu, çeşitli yapıştırıcı ve slikon ürünler firmamız garanti ve güvencesi ile sağlanmaktadır. Firmamız cephe firmalarına cephe ile alakalı tüm ürünleri sağlarken sektörde tercih edilen bir marka olmasını firmalara sağlamış olduğu garantili ürünlere borçludur.

Firmamızdan satın alabileceğiniz dow corning nötr slikon macun ve dow corning 796 PVC-U cam silikon sizlere geniş kullanım alanları ile ayrıcalıklı ve bozulmadan uzun süre kullanma imkânı sağlamakta geniş kullanım alanları ile tercih edilebilirliğini yükseltmektedir.

Silikon ile strüktürel yapıştırma; cam, metal ya da diğer panel malzemelerinin, bir binanın yapısına tutturulması için silikon yapıştırıcılardan yararlanan bir strüktürel yapıştırma yöntemidir. Rüzgar yükü ve binanın üzerindeki diğer darbe yükleri, camdan ya da panelden, strüktürel silikon dolgu aracılığıyla, binanın iskeletine aktarılırlar. Silikon dolgusu, binanın cephesi rüzgar yüküne ve termal gerilmelere maruz kaldığında da katı madde üzerine yapışma (adheziv) ve türdeş yapışma (koheziv) bütünlüğünü korumaya devam etmelidir. Strüktürel silikonlu cephe (SG) (Structural Glazing), yüksek performans gerektiren bir uygulamadır ve her silikon dolgu, bu uygulama için uygun değildir. Sadece strüktürel silikonlu cephe uygulamaları için özel olarak geliştirilmiş ve test edilmiş silikon dolguların kullanılması gerekmektedir. Bu uygulama için önerilen DOWSIL™ strüktürel silikonlu cephe dolguları, bu kılavuzun bir sonraki bölümünde belirtilecektir. DOWSIL™ strüktürel silikonlu cephe dolgularının hepsi, mevcut Avrupa strüktürel silikonlu cephe standardı olan Avrupa Teknik Onayı Ortak Esasları (ETAG 002) uyarınca bağımsız kuruluşlar tarafından test edilerek, “Avrupa Teknik Onayı” (ETA) almaya hak kazanmışlardır. Dolgular, aynı zamanda, Avrupa sağlık, güvenlik ve çevre koruma mevzuatlarına uygunluğu gösteren CE işaretini taşımaktadırlar.

Strüktürel silikonlu cephe projelerinin, bina tasarımının yanı sıra, çevre ve müşteri ihtiyaçlarına göre de değişiklik göstermesi nedeniyle, bu kılavuzun, olası bütün durumlara değinmesi mümkün değildir. Dow Teknik Hizmet Mühendisleri, size, projenize özel ihtiyaçlarınızla ilgili olarak yardımcı olabilirler. Her strüktürel silikonlu cephe uygulamasının başarısı, tasarım uzmanı, silikon uygulayıcısı ve Dow arasında gerçekleştirilecek olan işbirliğine bağlıdır. Başarılı strüktürel silikonlu cephe projeleri, aşağıdaki öğeleri içerirler: Proje Değerlendirmesi Tasarım Değerlendirmesi Dow’in, her projedeki strüktürel ek yeri tasarımını değerlendirmesi ve onaylaması gerekmektedir. Uygulama Yüzeyi ve Malzeme Onayı Dow’in, strüktürel silikonuyla temas edecek bütün yüzeyleri ve malzemeleri onaylaması gerekmektedir.

Dow, birçok durumda, özel proje testlerinin yapılmasını talep edecektir. Ürün Kalitesi Ek Yerlerinin Hazırlanması ve Dolgu Uygulaması Dow’in, ek yerlerinin hazırlanmasına, dolgunun işlenmesine ve dolgunun uygulanmasına ilişkin prosedürleri eksiksiz olarak uygulanmalıdır.
Kalite Kontrol Dow kalite kontrol prosedürlerinin izlenmesi gerekmektedir. Dow, silikon uygulayıcısına, kapsamlı bir kalite kontrol programının geliştirilmesi konusunda yardımcı olacaktır. Dokümantasyon Kalite kontrol prosedürleri ve sonuçları, kolayca tekrar başvurulabilir bir şekilde belgelenmelidir. Kalite kontrol kayıt şablonları, bu kılavuzun Dokümantasyon bölümünde sunulmuştur. Bu kılavuzun ileriki bölümlerinde, bu önemli öğelerin her biri, daha detaylı olarak anlatılacaktır. Dow Ürünler Dow yüksek performanslı silikon dolgular sunmaktadır. Her dolgu, belirli bir uygulama için geliştirilmiş ve test edilmiştir ve Dow tarafından özel olarak onaylanmadığı sürece, amaçlanan kullanımından başka bir amaçla kullanılmamalıdır.

Ürünler hakkında detaylı bilgi almak için 0216 314 56 40 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.
 

Whatsapp