Ne Aramıştınız ?

Epdm Membran

EPDM MEMBRAN CE STANDARTLARI:

Etilen Propilen Dien Monomer kelimelerinin ilk harflerinden oluşmuş olan bu ürün, ülkemizde en çok tercih edilen yalıtım malzemeleri arasında yer almaktadır. Ürün yüksek seviyelerde karbon siyahı ile beraber doymuş karbon zincirleri içermektedir. Kimyasal bileişimi, vulkanize yapılması ile EPDM MEMBRAN ürünü ısıya, ozona, güneş ışınlarına, mikro organizmalara ve her türlü hava koşuluna karşı dayanıklı bir malzemedir. EPDM Membran uygulamasında bulunulan projeler, uzun yıllar geçmesine rağmen işlevliğini kaybetmemiştir. Dayanıklı olan bu ürünü bu projelere bakarak da anlayabilirsiniz. Geniş bir uygulama alanı bulunan bu ürüne Kanyon Yapı kalitesi ile erişebilmeniz mümkündür.

EPDM Membran Nedir ? 


EPDM Membran, su yalıtımı için kullanılan ve en etkili çözüm olarak bilinen bir üründür. Bu membran, rafine ürünü olan ürünlerden üretilmiş olup sentetik kauçuk olarak piyasada yerini almaktadır. EPDM membran, kubbe ve teras yapılı çatılarda, göletlerin tabanında, giydirme cephelerde, bahçe göletlerinde, peyzaj çeşitlerinde ve arıtma tesislerinde kullanılmaktadır. Bu ürün sayesinde 25 yıl boyunca gönül rahatlığı ile kullanılabilecek bir yalıtım işlemi gerçekleştirilmektedir. Membran yapısı dolayısıyla yenilenmeye gerek duymamaktadır. Hatta EPDM Membran kullanım alanına ve kullanım amacına özel olarak da üretilebilmektedir. Epdm membran, içeriğindeki elastomer katkı ve polimerler sayesinde, atmosferik ozon gazına ve güneşin Ultraviyole ışınları ile oluşan yaşlanmaya karşı üstün direnç gösterir.
 
EPDM Membran Teknik Özellikleri

EPDM Membran Teknik Özelliklerinden bahsedilecek olursa bu ürün piyasa da donatılı ve donatısız olarak, siyah ve diğer birçok renkte, 0.5mm ile 2.5mm kalınlık aralığında, 1500mm ve 1900mm eninde, 25 ve 50 metrelik bobinler halinde satışa sunulmaktadır. Ürün sentetik kauçuk özelliğine sahip olduğu için birçok durumda kendi yapısını rahatlıkla koruyabilecektir. EPDM Membran alanında uzman bir kimyager tarafından yapılacak olan kauçuğun hammaddesini değiştirme işlemi sonucunda ürünün mevcut yapısı değiştirilmekte ve kullanım amacına uygun şekilde ürünün yapısı yeniden oluşturulmaktadır.

Radyasyon, yaşlanma, kimyasal aşınmalar, UV Işınları, ozonlara karşı muhteşem bir direnç gösteren bu ürün bu dirençleri sayesinde her uygulama alanında oldukça dirençlidir. Dış mekanların kullanım alanlarında da en popüler ürün olarak bilinmektedir. Ürün uygulanması ile basınçlarda, hareketlerde ve mekanik gerilmelerde eşsiz yeteneklere sahiptir. Eksi hava derecelerinde dahi ( - 40 Dereceye Kadar ) oldukça dayanıklı olan bu ürün, esnekliğini korur ve bir çok iklime uyumlu olarak uzun yıllar uygulama alanına hizmet verir. Elastik ve kök penetrasyonuna karşı da yüksek direnci bulunan ürün, stres çatlamalarına maruz kalmamaktadır.

İç ve dış ortamlarda uygulanan EPDM Membran ürünü bozulma belirtileri göstermez, kendini eskitmez ve çok uzun seneler hizmet verir. Çevre için de ayrıca iyi bir tercih olacak olan bu ürün, çevremize zararlı bir madde salgılamaz, kullanım ömrü süresince hiçbir şekilde kimyasal maddeyi emmez, emisyon da yaymaz.

EPDM MEMBRAN örtü sıcaklık değişimine karşı çok geniş bir aralıkta özelliğini yitirmez. epdm membran eksi 40 °C den 120 °C ye kadar oluşan ani sıcaklık değişimlerinde dahi hiçbir özelliğini kaybetmez. EPDM MEMBRAN  örtü; bitki köklerine, toprak ve suda bulunan tuz ve birçok kimyasala karşı dayanıklıdır.
EPDM membran, değişik iklim koşullarına uygun olarak -40 °C gibi çok soğuk hava şartlarında bile esneme özelliğini kaybetmez, %300’den fazla uzama kabiliyeti bulunmaktadır. Epdm örtü, beton yüzeylerin genleşmesinden doğan her türlü yapısal harekete karşı, ayrıca bir yapısal önleme gerek olmadan, yıllarca hizmet vermeye devam eder.

EPDM Membran ile yapılan yaşlandırma testlerinde minimum 30 yıl uygulama yerinde bozulmadan durabileceği kanıtlanmıştır. EPDM örtü bu özelliği ile kullanıcısına hiç bakım gerektirmeyerek ekonomik ve kalitesi yüksek yalıtım çözümü sunmaktadır.

EPDM Membranlar , 0,5 mm – 2,5 mm kalınlık aralığı ve 1,5 m eninde, 25 ve 50 m’lik rulolar halinde üretilip pazarlanmaktadır. İsteğe bağlı olarak proje bazında geniş paneller halinde de üretilebilir.

Epdm Membran ürünlerinin kenar kısımlarında 4 santimetre üst üste bindirilmelidir. Kullanıcı dostu olan bu ürünün uygulama aşamaları da oldukça basittir. Kalınlığına göre, metraja ve projeye göre değişiklik gösterebilen Epdm Membran Fiyatlarıiçin hemen 0216 314 56 40 numarası üzerinden Kanyon Yapı firmamıza ulaşabilirsiniz. Bizi aradığınızda fiyatlar konusunda firmamız sizlere yardımcı olacaktır.
 
EPDM Membran Nasıl Uygulanır ?

EPDM Membran kalenderize yöntemi ile yani vulkanize ve rulolar halinde üretilip piyasaya sürülmektedir. EPDM membran sentetik kauçuk yapısına sahip olup bu ürünün mevcut diğer kauçuklardan ayrılmasının en büyük sebebi meydana gelebilecek herhangi yüksek ısı karşısında sahip olduğu özellikleri kaybetmemesi ve yapısını bozmamasıdır. Bu ürün bakım gerektirmez. Yapılan araştırmalar sonucunda ürün 25 yıl boyunca su sızdırmaz yapısını korumuştur. EPDM membran uygulamaları uygulanacak alana göre değişiklik göstermektedir. Uygulamalar genellikle iki şekilde gerçekleşmektedir. Şeritler uygulama alanında da birleştirilebilir, uygulama alanına gelmeden birleştirilip tüm bir şekilde de kullanılabilir.

Epdm Memran Uygulama alanları da oldukça geniştir. Tek tek saymak çok mümkün değil ancak siz değerli Kanyon Yapı ziyaretçilerimiz için bu uygulama alanlarından kısaca proje şeklinde bahsedelim. Epdm Membran genel olarak, tarımsal sulama göletlerinde, göletlerde, inşaatların temellerinde ve çatılarda yer alan su yalıtım işlemlerinde, süs havuzlarında, yer altı suyu koruma sistemlerinde, yol kenarında açılan hendeklerde, belediyelerimize ait depolama sahalarında yer alan sızıntı rezervlerinde, biyolojik olan göletlerde, yüzey sularının derivasyon ve toplanması işlemlerinde, tarımlarda kullanılan sıvı gübre havuzlarında, su kanallarında, hendek yalıtımlarında, belediyelerimizin kirli zeminler için kullanılan kapaklarında, endüstriyel atıkların depolanma aşamalarında, biyogaz tankların kapaklarında kullanılabilen, geniş alana sahip bir üründür.

EPDM MEMBRAN Ürünler hakkında detaylı bilgi almak için 0216 314 56 40 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.