Ne Aramıştınız ?

Epdm Membran

EPDM Membran Nedir ? 

EPDM Membran, su yalıtımı için kullanılan ve en etkili çözüm olarak bilinen bir üründür. Bu membran, rafine ürünü olan ürünlerden üretilmiş olup sentetik kauçuk olarak piyasada yerini almaktadır. EPDM membran, kubbe ve teras yapılı çatılarda, göletlerin tabanında, giydirme cephelerde, bahçe göletlerinde, peyzaj çeşitlerinde ve arıtma tesislerinde kullanılmaktadır. Bu ürün sayesinde 25 yıl boyunca gönül rahatlığı ile kullanılabilecek bir yalıtım işlemi gerçekleştirilmektedir. Membran yapısı dolayısıyla yenilenmeye gerek duymamaktadır. Hatta EPDM Membran kullanım alanına ve kullanım amacına özel olarak da üretilebilmektedir. Epdm membran, içeriğindeki elastomer katkı ve polimerler sayesinde, atmosferik ozon gazına ve güneşin Ultraviyole ışınları ile oluşan yaşlanmaya karşı üstün direnç gösterir.
 
EPDM Membran Teknik Özellikleri

EPDM Membran Teknik Özelliklerinden bahsedilecek olursa bu ürün piyasa da donatılı ve donatısız olarak, siyah ve diğer birçok renkte, 0.5mm ile 2.5mm kalınlık aralığında, 1500mm ve 1900mm eninde, 25 ve 50 metrelik bobinler halinde satışa sunulmaktadır. Ürün sentetik kauçuk özelliğine sahip olduğu için birçok durumda kendi yapısını rahatlıkla koruyabilecektir. EPDM Membran alanında uzman bir kimyager tarafından yapılacak olan kauçuğun hammaddesini değiştirme işlemi sonucunda ürünün mevcut yapısı değiştirilmekte ve kullanım amacına uygun şekilde ürünün yapısı yeniden oluşturulmaktadır.

EPDM MEMBRAN örtü sıcaklık değişimine karşı çok geniş bir aralıkta özelliğini yitirmez. epdm membran eksi 40 °C den 120 °C ye kadar oluşan ani sıcaklık değişimlerinde dahi hiçbir özelliğini kaybetmez. EPDM MEMBRAN  örtü; bitki köklerine, toprak ve suda bulunan tuz ve birçok kimyasala karşı dayanıklıdır.
EPDM membran, değişik iklim koşullarına uygun olarak -40 °C gibi çok soğuk hava şartlarında bile esneme özelliğini kaybetmez, %300’den fazla uzama kabiliyeti bulunmaktadır. Epdm örtü, beton yüzeylerin genleşmesinden doğan her türlü yapısal harekete karşı, ayrıca bir yapısal önleme gerek olmadan, yıllarca hizmet vermeye devam eder.

EPDM Membran ile yapılan yaşlandırma testlerinde minimum 30 yıl uygulama yerinde bozulmadan durabileceği kanıtlanmıştır. EPDM örtü bu özelliği ile kullanıcısına hiç bakım gerektirmeyerek ekonomik ve kalitesi yüksek yalıtım çözümü sunmaktadır.

EPDM Membranlar , 0,5 mm – 2,5 mm kalınlık aralığı ve 1,5 m eninde, 25 ve 50 m’lik rulolar halinde üretilip pazarlanmaktadır. İsteğe bağlı olarak proje bazında geniş paneller halinde de üretilebilir.
 
EPDM Membran Nasıl Uygulanır ?

EPDM Membran kalenderize yöntemi ile yani vulkanize ve rulolar halinde üretilip piyasaya sürülmektedir. EPDM membran sentetik kauçuk yapısına sahip olup bu ürünün mevcut diğer kauçuklardan ayrılmasının en büyük sebebi meydana gelebilecek herhangi yüksek ısı karşısında sahip olduğu özellikleri kaybetmemesi ve yapısını bozmamasıdır. Bu ürün bakım gerektirmez. Yapılan araştırmalar sonucunda ürün 25 yıl boyunca su sızdırmaz yapısını korumuştur. EPDM membran uygulamaları uygulanacak alana göre değişiklik göstermektedir. Uygulamalar genellikle iki şekilde gerçekleşmektedir. Şeritler uygulama alanında da birleştirilebilir, uygulama alanına gelmeden birleştirilip tüm bir şekilde de kullanılabilir.

EPDM MEMBRAN Ürünler hakkında detaylı bilgi almak için 0216 314 56 40 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.