Ne Aramıştınız ?

Nem Bariyeri

Nem Bariyeri Nedir?
Polpropilen örgüsüz ki kumaşın arasında mikro gözenekli filim tabakasının bağlanmasıyla oluşan, hava geçirgenliği olan fakat film tabakası sayesinde su geçirgenliği olmayan esnek tekstil esaslı bir üründür.nem bariyerinde kullanılan kumaşın kalitesi aradaki film tabakasının kalitesi ve bu ürünlerin birleştirme şekli nem bariyerinin kalitesini etkiler .toplumdaki genel kanı ürünün gramajı arttığında kaliteli nem bariyeri elde edileceğidir.bu görüş herzaman doğru olmayabilir.nem bariyerinde dünya devi olmuş firmalarırın 80 gr ürünleri  başka bir markanın 100gr ürününden daha iyi performans gösterebilir.buda nem bariyeri üretiminde kullanılan malzemeninin veüretimde kullanılan teknolojinin önemini göstermektedir.
nem bariyeri ;nefes alan örtü veya buhar dengeleyici diyede farklı isimlerde nitelendirilir.

NEM BARİYERİ KULLANIM AMACI


Buhar Dengeleyici Kullanmak Isı Yalıtımında Performansını Arttırır :

Taş yünü gibi lifli malzemelerin arasında    %99 hava boşluğu bulunmaktadır.  Taş yünü, suya maruz kaldığında bu hava    boşlukları su ile dolar. Su, taş yününden    14 kat daha fazla iletken olduğundan ıslanan   ısı yalıtım malzemesi, izolasyon özelliğini    kaybeder. Bunun yerine ısı iletkenlik özelliği  ön plana çıkarak sıcak ortamdan soğuk ortam yönüne doğru havanın geçişini    hızlandırır. Aynı zamanda taş yününün ham   maddesi bakalitin çözünmesine ve genleşme   sonucu içerisinde bulunduğu kaplamanın deforme olmasına sebep olmaktadır. Taş yünü gibi organik lif yapısına sahip ürünlerin,   yağmur ve neme maruz kalmaması için    Trio Plus nem bariyeri ürünleri ile koruma altına alınması   gerekmektedir.

Buhar Dengeleyici Kullanımı Maliyet Düşürür :

Yazın soğutma ve kışın ısınma    maliyetlerinin artması. • Kötü Koku: Isı yalıtımındaki koku sebebiyle   yaşam alanının konforunun düşmesi. • Çürüme: Nemli bölge içinde kalan yalıtım malzemesinin sabitlenmesinde kullanılan yapıştırıcı ve ahşap profillerin çürümesi,    metal profillerin koroze olması ile birlikte    taşıyıcı sistemin erken yaşlanması. • Isıl Köprü: Isı yalıtımının sarkarak    kaplamada boşluklar oluşturup derin ısıl    köprüler oluşturması sonucunda kontrolsüz   ısı değişimlerinin meydana gelmesi. • Yapının Hızlı Yaşlanması: Yoğuşma suyunun donarken ve buharlaşırken hacminin büyümesi nedeniyle diğer su yalıtım malzemelerini patlatması ve cephe    kaplamasında erken yapı hasarlarına neden   olması.

Buhar Dengeleyici Kullanmak Korozyon Engeller :

Metal veya metal alaşımlarının    oksitlenme veya diğer kimyasal etkilerle    aşınma durumudur. Demirin paslanması,    alüminyumun oksitlenmesi korozyona örnek olarak verilebilir. Giydirme cephe metal    taşıyıcı sistemlerde korozyon ve pazarda    bilinen ismi ile oksitlenme nedeniyle yapının taşıyıcılık bütünlüğünü bozmaktadır.    Betonarme taşıyıcı sistem içerisine sızan    su tanecikleri zamanla donatı demirlerinde   paslanmaya sebep olur. Deprem karşısında   sürekliliğini kaybeden bu donatı demirleri    gevrek kırılma davranışı sergileyerek geri dönüşü olmayan ciddi hasarlara ve can    kaybına sebep olmaktadır.

Buhar Dengeleyici Nem Bariyeri Kullanılmazsa

• Küflenme • Çiçeklenme • Duvar kağıtlarında kabarma ve patlamaların   meydana gelmesi • Tavanda damlamaların meydana gelmesi • Mobilyaların çürüm

 Nem Bariyeri ve Buhar Kesici Çözümleri Yogun yagmur, soguk, nem ve buhara maruz kalan yapilarin dayanikliligini, enerji verimliligini ve konforunu artirmak üzere üretilmiştir .Buhari yapidan uzaklastirmakta ve bu sayede yapi elemanlarinin zaman içinde korozyona ugramasini önlemektedir. Ayrica hava kaçagini önlemek sureti ile isitilmis/sogutulmus havanin yapi içinde kalmasini saglar ve %30a varan enerji tasarrufu saglar.

Günes isisinin bina içine girmesini önleyerek aktif izolasyon görevini üstlenmektedir. Benzersiz nem ve su koruması buhar geçisine açik, nefes alan su yalitim örtüleri binalar ve binalarda yasayan canlilarin iklimsel etkiler ve yogusmadan ötürü meydana gelebilecek risklere karsi korunmasi amaciyla kullanilmaktadir. ,ayrica isi, hava ve nemin bina çevresindeki hareketlerini kontrol altina alarak binalarin enerji verimliligini arttirmakta ve bu sayede çevre korumasina önemli bir katkida bulunmaktadir.

Enerji verimliliği İstenilen konfor koşullarının oluşturulabilmesi için hava akımı, nem hareketleri ve ısı transferlerinin bütün özellikleri incelenmelidir. Isı transferlerinde iletimin (kondüksiyon) yanında taşınım (konveksiyon) ve ışınım (radyasyon) yolları da değerlendirilmelidir. Bina dokusunun uzun vadede korunabilmesi, yaşayanların konforu ve tasarrufları açısından enerji harcanarak ısıtılmış/soğutulmuş hava kaybının azaltılması, yoğuşmanın önlenmesi ve ısı yalıtımının sağlanması kriterlerinin tümü birlikte göz önünde bulundurulmalıdır.

Ürünler hakkında detaylı bilgi almak için 0216 314 56 40 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Kanyon Yapı firması NEM BARİYERİ ürünlerinde imalatçı firma olarak sizlere en iyi fiyatları sunmaktadır.