Ne Aramıştınız ?

Sika

Sika markası yenilikçiliği, kaliteyi ve hizmeti temsil eder. Aynı zamanda şirket ve müşterileri arasında, tüm dünya çapında, hem büyük inşaat sitelerinde hem de inşaat materyali mağazalarında sağlam bir köprüdür.

Güçlü bir aile markası

Sika markası bir aile markasının stratejisini sürdürerek, ürünlerin daima ortak markayla bağlantılı olmasını sağlar. Kimi pazarlarda, Sika, şirket birleşmesiyle veya alımıyla Sika ailesine dahil olan yerel ve uluslar arası ölçekte kurulmuş markadır. Bunun bazı örnekleri şöyledir: Sika Sarnafil (Özellikle Avrupa, Kuzey Amerika), Descol (Hollanda), Sika Bau (Çin), Liquid Plastics (İngiltere), Dyflex (Japonya).

Süreklilik ve Sağlamlık

Markalar bir ürünün üretildiği şirketten çok daha fazlasını gösterirler. Sika’nın kurucusu Kaspar Winkler bunun farkındaydı. Yalnızca Sika ismini bulmakla kalmadı, aynı zamanda bir de logo yarattı. Sika markası kurucusunun öngörüleri sayesinde bugün olduğu yere gelebildi. Yaratılmasından bu yana çok az değişmiş olan ve böylece sürekliliğin ve sağlamlığın temsilcisi olan logo, dünya çapında kalitenin, yenilikçiliğin ve hizmetin bir simgesi haline geldi. Dünya çapında bir imaja sahip olan marka Sika Grup’un on yıllar boyunca tüm dünyaya yayılmasıyla kendini kanıtladı. Hem “Sika” kelimesi hem de kırmızı ve sarı renklere sahip logosu Sika’nın aktif olduğu tüm kültürel etki alanlarında kabul görür durumdadır.

Dünya çapında ticari marka koruması


Sika özellikle logosuyla olmak üzere yüksek düzeyde bir marka farkındalığına sahip olduğundan, şirket logonun sürekli ve standartlaşmış biçimde kullanılmasına büyük değer vermektedir ve ilgili tasarım kurallarına uygunluğunu takip etmektedir. Tüm dünyadaki müşteriler Sika logosunun görüldüğü her yerde Sika kalitesi ve hizmeti alacaklarına güvenebilirler. Sikaflex, Sika, ViscoCrete® or SikaBond gibi 838 ek Sika ticari markasının yanı sıra Sika aile markası da şirket için önemli piyasa avantajları sağlamaktadır. Bu yüzden, ticari markanın korunması yerel olarak ülke düzeyinde olduğu kadar dünya çapında da Grup düzeyinde yürütülen, önemli bir yönetim sorumluluğudur. Sika, toplamda 190 ülkede 17,419’nin üzerinde ticari marka kaydını elinde tutmaktadır.