Ne Aramıştınız ?

Soudal 40fc

TANIM

Soudaflex 40 FC, yüksek kalitede, tek bileşenli, sızdırmazlık ve yapıştırma uygulmalarında yüksek katsayıya sahip poliüretan bazlı derz dolgu malzemesidir.

ÖZELLIKLER

- Çok kolay uygulanır

- Sertleşme sonrası kalıcı elastikiyet

- Birçok malzemede çok iyi yapışma

- Birçok kimyasallara karşı mükemmel direnç

- UV ışınlarına karşı mükemmel direnç

- Özellikle beton uygulamaları için geliştirilmiştir.

UYGULAMALAR

- İnşaat sektöründeki tüm sızdırmazlık ve yapıştırma uygulamaları

- Titreşimli konstrüksiyonlarda yapısal yapıştırma

KULLANIM UYARILARI

Yöntem: Derz dolgu tabancası Uygulama sıcaklığı: +5°C +35°C arası Temizleme: Kullanımdan hemen sonra beyaz ispirto ile Sonlandırma: Doku oluşumundan önce, sabunlu çözelti ile Onarım: Aynı ürün ile

 

Soudal 40fc Nedir :

Soudal 40fc  türkiyede ki soudal ın en iyi ürünlerinden biridir. poliürethan esaslı olan bu malzeme ismindeki 40 ibaresi ürünün shore unu  fc yani fast curing hızlı kürlendiği  ifade eder. soudal 40fc taş ve seramik yapıştırmada hatta bazı uygulamalarda compaq yapıştırmada kullanılır.soudal 40fc derz uygulamalarındad kullanılır fakat poliürethan mastiklerin uv dayanımı uzun süreli olmadığında güneş gören yüzeylerde derz ve yalıtım uygulamalarında tavsiye edilmez.

 

Soudal 40FC Uygulama Detayları :

 Poliürethan mastikler ugulanırken zeminin ıslak olmamasına ve temiz olmasına dikkat edilmelidir. Soudal 40fc içinde bu kriterlere uylumalıdır. Poliürethan mastikler  ıslak veya nemli yüzeylere uygulandığında nem ürünün içinde kalacağından ve kuruma sırasında nem dışarı çıkmak isteyeceğinden poliürethan mastiklerin yüzeyinde baloncuklar oluşabilir uygulamada buna dikkat edilmelidir.