Ne Aramıştınız ?

Soudal

SOUDAL HİKAYESİ

Yapı ve inşaat sektöründe vazgeçilmez markalardan ve geniş ürün yelpazesiyle çeşitliliği sağlayan firmalardan biri olan soudal Online olarak satın alabileceğiniz ürünleri sizlere sunar. Derz ve köpük uygulamaları için geniş ürün yelpazesini sizlere sunan bu marka yapı ve inşaat sektöründe aranılan ve kalitesi ispatlanmış bir markadır.

Markanın çıkardığı ürünlerden biri olan silirub NO5,silirub he cam işleri izolasyon da, yapı ve İnşaat derzlerinde polimer panellerin izolasyonunda da kullanılır ve kullanım alanları olarak PVC ve cam arasında izolasyonu sağlarken işlenmiş ahşap ve cam arasında yüksek genleşmeye sahip olan farklı inşaatlarda tercih edilir. Soudal ürünlerinden bir başkası olan Soudal Fix All nemle kürlenme özelliği taşıyan soğuk ve aşırı sıcağa dayanıklı olan elastik özelliğini kaybederek beş dakika içerisinde kabuklaşan bir üründür ve kullanım yeri olarak PVC alanlarda tercih edilir.

Soudal markasının çıkardığı yapı ve inşaat malzemeleri sayısı oldukça fazladır ve bu ürünler farklı alanlarda ve farklı özellikte kullanım sağlarlar. İçerik olarak ürünler ısıya dayanıklılıkları, taşıdıkları özellikler ve yapısal görünümleri olarak da farklı özellikte bulunmakta böylece fonksiyonlar olarak da birbirinden farklı işlemlerde kullanılmaktadırlar. Firmamızdan satın alabileceğiniz bu ürünleri sizler de özellik ve kullanım alanları açısından daha dikkatli inceleyip fiyat araştırması yaparak satın alabilirsiniz. Online sitemiz üzerinden gerçekleştirebileceğiniz alışverişlerde firmamızın sağladığı güvenceyi ve garantiyi daha yakından hissedeceksiniz.

Soudal Vic Swerts tarafından kurulduğundan beri, Soudal en önemli Avrupa silikon dolgu üreticilerinden biri olmuştur. 1966 yılında, Swerts, Antwerp´teki Ossenmarkt´taki küçük bir şirketi satın aldı ve kaynak malzemeleri ve araba karoseri onarımı için polyester macun üretimi konusunda uzmanlaştı. İki yıl sonra soudal, Bay Swerts´ın ebeveynlerinin eski pazarında Turnhout´a taşındı. Swerts, polyester macunların ve yüksek kaliteli silikon dolgu macunlarının üretimi için sofistike bir vakumlu karıştırıcıya büyük yatırımlar yaptı. Turnhout´daki ilk yıl, silikon dolguların üretim kapasitesi 5000 kartuş oldu. O günden bu yana şirket Soudal küçük bir aile işletmesinden çok uluslu şirkete dönüştü.

Soudal 11,000m üretim kapasitesi şekilde genişletildi  Soudal Fransız rakibi Ayrton 1985 satın alarak ilk işlemi gerçekleştirmiş . Bu satın alma, Soudal´a Fransa´da önemli bir pazar payı ve kendi dağıtımını ve hizmetini optimize etmek için bir lojistik platform verdi. Ayrıca 1992´de Soudal, alanında ISO 9002 onayını alan ilk şirketlerden biriydi. Kaliteye olan bağlılığı bu onay için temel oluşturdu.

Yangın güvenliği ve korumasının her zaman Soudal için önemli bir konu olmasına rağmen, 1993 yılında bitmiş ürünler ve poliüretan köpük departmanlarında şiddetli bir alev ortaya çıktı. Bir yıldan kısa bir süre sonra Soudal tam anlamıyla çalışmaya devam etti. tüm personelin çabaları. PU köpük departmanı, 1994 yılında üretime başlayan tamamen yeni bir fabrikaya taşındı. Bu yeni tesis, sprey kutularındaki son teknoloji PU köpük üretimi için tasarlandı.

Bu arada soudal ihracat çabaları arttı. 1996 yılında, gelişmekte olan Doğu Avrupa´da Soudal Polonya ilk satış ofisi olarak açıldı. Bu yılın sonunda, bu iştirak için orta vadeli beklentiler zaten aşıldı.

1 Temmuz 1997´de Soudal, Leverkusen´de Bayer AG´nin tamamen sahibi bir kız şirketi olan BAVG´nin Bitmiş Yapı ve İnşaat Silikonları departmanının satın alınmasına karar verdi. Bu satın alma, tüm gayrimenkul, tesis ve ekipman, personel ve müşteri tabanını kapsamıştır. Almanya Avrupa´nın en büyük sızdırmazlık ürünleri ve PU köpük pazarıdır ve satın alma, Soudal´a güçlü bir dayanak sağlamıştır. Hemen hemen inşaat çalışmaları çift üretim ve depo kapasitesine başladı. Soudal Leverkusen, 1999 yazında bu yeni binalara taşındı.

Bu arada Turnhout´da, bitmiş ürün depolama tesislerinin genişletilmesi çok gerekliydi. 1999´un başlarında Soudal, mevcut binalara bitişik yeni inşa edilen bir depo açtı. Bu yeni salon, Soudal´ın satış sürelerini kısaltmasını sağlayan depolama alanını ikiye katladı.

Ayrıca,SOUDAL, Estonya, Letonya, Litvanya, Romanya ve Macaristan´da satış ve dağıtım ofisleri kuruldu ve 1999´da Shanghai (PRC) ve Birleşik Krallık´taki ambar tesisleri ile satış ofisleri açıldı. Oradan Soudal pazarlarına daha yoğun ve yakın mesafede hizmet verebilir.

2004 yılında, Turnhout´da tesis 2´nin yanında tekrar çift depolama alanını yeniden oluşturmak için yeni bir merkezi depo kuruldu. Aynı yıl, Belçikalı yapışkan üreticisi Rectavit NV devraldı.

Soudal neredeyse 40 yıldır sadece “işi yapan bir ürün” den fazlasını sunmuştur. Kalite, kişiye özel çözümler ve satış sonrası hizmetlerde birinci sınıf bir ürün: şirketi gerçek bir başarı hikayesi haline getiren unsurlar bunlar.

SOUDAL ÜRÜNLERİ

Soudal Silirub n05 HE :

Soudal türkiyede farklı sektörlere hitap eden ürün grupları vardır.bunlar soudal nötr silikon aluminyum giydirme cephe,aluminyum doğrama pvc doğrama ahşap doğrama montajında kullanılan Soudal Silirub n05 HE,cam cephelerde kullanılan silirub ws nötr silikon  vardır.soudal nötr silikonlar duşakabin montajı akvaryum silikonu ayna silikonu çeşitleride vardır.

Soudal´ın Türkiye´deki en iyi ürünlerinden biri poliürethan mastik tir.

Soudal 40fc Nedir?

Soudal 40fc  türkiyede ki soudal ın en iyi ürünlerinden biridir. poliürethan esaslı olan bu malzeme ismindeki 40 ibaresi ürünün shore unu  fc yani fast curing hızlı kürlendiği  ifade eder. soudal 40fc taş ve seramik yapıştırmada hatta bazı uygulamalarda compaq yapıştırmada kullanılır.soudal 40fc derz uygulamalarındad kullanılır fakat poliürethan mastiklerin uv dayanımı uzun süreli olmadığında güneş gören yüzeylerde derz ve yalıtım uygulamalarında tavsiye edilmez.Soudaflex 40 Fc Fiyatları soudal distribitörü kanyon yapı tarafindan türkiyede satış ve pazarlama yapmaktadır.

Soudal 40FC Uygulama Detayları :

Poliürethan mastikler ugulanırken zeminin ıslak olmamasına ve temiz olmasına dikkat edilmelidir. Soudal 40fc içinde bu kriterlere uylumalıdır. Poliürethan mastikler  ıslak veya nemli yüzeylere uygulandığında nem ürünün içinde kalacağından ve kuruma sırasında nem dışarı çıkmak isteyeceğinden poliürethan mastiklerin yüzeyinde baloncuklar oluşabilir uygulamada buna dikkat edilmelidir.

Soudal Fix all Nedir :

Soudal Ms Polymer Türevi hybrit ürün grubu Soudal FixAll dur.Ms polymer aslen Knk firmasının dünyada ürettiği ve ürün koduyla bilinen ürünüdür. Ms polymer teknolojisi kolayca anlatmak gerekirse poliürethan mastik ve Nötr silikon teknolojilerinin iyi yönleri alınarak üretilen son teknoloji üründür.Ms polymerler nötr silikon gibi esnek ne nötr silikon gibi uv dayanımına sahiptir.Ms polymaerler poliürethan mastik gibi çok iyi yapışırlar.Dünyada bu ürünü üreten birçok firma hammadde olarak Knk nın Ms Polynmerini kullanırken Soudal Fix All grubunda kendi geliştirdiği polymeri hybriy polymer veya smx polymer olarak kullanır.

Soudal Fix All Ürünleri :

Soudal Fix All ürün grubunda dört adet ürün vardır bunlar Fix All Clasic,Fix All Turbo,Fix All High Tech ve Fix All Christal ürünleridir.

Whatsapp